Marie Rondot wspomina swój udział ze swoją partnerką Steffi Merah w zawodach P1500 w Bordeaux i FIP Rise Gothenburg II. Odkryj także aspiracje tych dwóch młodych ludzi, którzy marzą o wygraniu P1000 we Francji.

Trudności w zarządzaniu ważnymi punktami

Kiedy Bordeaux P1500Myślę, że brakowało nam zdobycia ważnych punktów, ponieważ w meczach systematycznie utrzymujemy bilans 30-0, 40-30 czy 40-15. Uważam, że jesteśmy dobrze skoncentrowani na pierwszych punktach, ale kiedy dochodzimy do ważnego punktu, myślę, że nie bierzemy pod uwagę faktu, że trudniej jest zarządzać tym, którzy kończą mecze, tylko tym, którzy przegrywają gra.Pod tym względem prawdą jest, że nasi przeciwnicy Melanie Ros et Mary Maligo mieli bardzo proste schematy gry i skupiali się na tym, aby nie popełnić błędu. Mamy tendencję do lekkiej utraty koncentracji i nie jesteśmy wystarczająco rygorystyczni.

W obliczu dziewcząt, które grają już od dłuższego czasu i są od nas bardziej doświadczone, stwierdzam, że niekoniecznie wykorzystałyśmy szanse w ważnych momentach, biorąc pod uwagę, że w trzecim secie nadal prowadziłyśmy 3:1, a potem prowadzimy 4/3, mamy dwie kule 5/3, których nie sfinalizujemy, i wracają do 4/4. Myślę, że to wielka szkoda. 

Jeśli chodzi o grę, są chwile, kiedy staramy się skomplikować wszystko zbyt szybko, szczególnie gdy chcemy zakończyć grę zbyt szybko. Świadomość, że to dwie dziewczyny, które są w stanie czterdzieści razy oddać piłkę w pole karne... Niekoniecznie nam one bardzo zaszkodziły, potrafiłyśmy się bronić, z drugiej strony my też chcemy coś zrobić skomplikowane, zbyt szybko. To coś, o czym często rozmawiamy ze Steffi.

Marie Rondot i Steffi Merah

Le padel, sport cierpliwości

Le padel to sport budowania i cierpliwości, a ponowne ukończenie wyścigu w takich warunkach, jakie tam mieliśmy, niekoniecznie jest łatwe. Myślę, że jest to aspekt, który opanowali i są w stanie utrzymać z biegiem czasu. Nam się to udaje, ale nie na dłuższą metę. Wciąż jest trochę wzlotów i upadków: nie jesteśmy dzisiaj przyzwyczajeni do rozgrywania meczów trwających 1h30/2h, gdzie trzeba wiedzieć, w każdym punkcie, aby umieścić piłkę z powrotem piętnaście czy dwadzieścia razy. To bardzo dobre doświadczenie, ponieważ stopniowo osiągamy poziom, który chcemy osiągnąć i to w takich meczach możemy zobaczyć obszary, w których możemy się rozwijać.

Wydaje się to głupie, ale jest wiele sytuacji, w których na przykład wykonujemy niezbyt dobrze lob lub krótki lob, ponieważ tak naprawdę nie jesteśmy skupieni na tej piłce i niekoniecznie dobrze na nią spojrzeliśmy. Niekoniecznie musimy dobrze ustawiać nogi lub dobrze podnosić ręce, aby dobrze lobować. Wszystkie te małe rzeczy na razie nie muszą być dla nas automatyczne i za każdym razem, gdy naprawdę sobie mówimy, że przy każdej trafionej piłce musimy być maksymalnie skoncentrowani, aby oddać jak najlepszy strzał, a to wymaga koncentracji i dyscypliny w grze. gra, która jest ogromna.

Dlatego też myślę, że mecz nas dość mocno zmęczył, a dla mnie są tak naprawdę te dwa tematy, w których zdajemy sobie sprawę, że to dziewczyny, które mają większe doświadczenie w zarządzaniu ważnymi punktami i że my, dla naszego po części, naprawdę muszę popracować nad tym zarządzaniem. Po drugie, musimy zachować przytomność umysłu i utrzymać piłkę piętnaście, dwadzieścia razy, jeśli to konieczne, aby zdobyć punkt. Następnie musimy popracować nad mentalnością, nad koncentracją, aby zapobiec tak dużym wahaniom naszej spójności podczas meczu. 

Jego odczucia związane z pierwszym międzynarodowym turniejem

To było naprawdę niesamowite! Szczerze mówiąc, myślę, że mieliśmy dużo szczęścia podczas naszego pierwszego turnieju, ponieważ przyjechaliśmy do szwedzkiego miejsca, w którym ludzie byli wspaniali. Klub był magiczny. Myślę, że rzadko widziałem taki klub. Doświadczenie jeszcze zanim zacząłem grać, było naprawdę niesamowite.

Jeśli chodzi o Steffi, myślę, że jesteśmy dwiema konkurentami. Ale przede wszystkim jesteśmy ludźmi o prawdziwej sportowej duszy i mentalności. Nawet we Francji, czy nawet w sposobie, w jaki działamy na co dzień, jesteśmy ludźmi bardzo profesjonalnymi i bardzo rygorystycznymi. We wszystkich obszarach zawsze szukamy wydajności i naprawdę znaleźliśmy taką mentalność wśród innych graczy w Szwecji. Byli na przykład goście, którzy przegrali mecz i zaraz potem przyszli, aby w parach przerobić to, co nie zadziałało. To były naprawdę rzeczy, które nas zszokowały i powiedzieliśmy sobie, że bardzo miło było zobaczyć takich ludzi, którzy są trochę podobni do nas. 

To są rzeczy, których nie spotykam na francuskich turniejach, gdzie stwierdzam, że to zupełnie nie ten sam stan umysłu. I ten międzynarodowy stan umysłu, naprawdę nam się to wtedy podobało, naprawdę czuliśmy się na swoim miejscu. Z jednej strony gracze są dla siebie mili, z drugiej każdy jest na swój sposób skupiony na swoim projekcie i ma na celu występ, co naprawdę doceniamy. Myślę, że naprawdę czuliśmy się jak w domu, pod każdym względem.

Następnie na boisku gramy swój pierwszy mecz kwalifikacyjny z parą, w której zawodnik po lewej stronie jest nieco silniejszy od tego po prawej. Naprawdę chcieliśmy dać z siebie wszystko, bo to nie dlatego, że są Hiszpanami i zajmują światowe rankingi, nie mamy dla siebie miejsca. Codziennie pracujemy, więc damy z siebie wszystko, co potrafimy i myślę, że jak dotąd graliśmy bardzo dobrze. Mentalnie byliśmy bardzo mocni, ponieważ w drugim secie było bardziej zacięcie, a dziewczyny wróciły, a my sami próbowaliśmy trochę zrozumieć, co robić. Byliśmy w naprawdę dobrych humorach, a dziewczyny były naprawdę urocze, mecz był naprawdę fair play. 

Marie Rondot i Steffi Merah

Byliśmy bardzo szczęśliwi, że wygraliśmy ten mecz, naprawdę odczuliśmy ulgę w końcówce. Następnego dnia zmierzyliśmy się z dwiema dziewczynami, które naprawdę pokazały nam, że padelto przede wszystkim taktyka. Zdaliśmy sobie sprawę, że na razie jesteśmy trochę nowicjuszami taktycznymi. Wyglądało na to, że dziewczynka po lewej stronie bawiła się podczas spaceru, ale ostatecznie nigdy nie miała kłopotów.

Prawdę mówiąc, byli bardzo cierpliwi, ale jednocześnie agresywni we właściwym momencie, jeśli chodzi o ich woleje. Dla mnie była to całkiem niezła lekcja gry padel i taktyki, które pozwoliły nam zobaczyć, że poczyniliśmy postępy w tych dziedzinach, oświeciły nas w wielu kwestiach. Również jeśli chodzi o nastawienie, ponieważ w drugim secie odpuściliśmy trochę pod względem koncentracji, a trochę pod względem siły zespołu, co doprowadziło do dość długiej dyskusji między nami, co myślę, że nam pomoże pójść naprzód. 

Coraz więcej turniejów międzynarodowych?

Postaramy się dać z siebie wszystko, jeśli chodzi o turnieje. Naprawdę pragniemy brać udział w coraz większej liczbie międzynarodowych turniejów, FIP i potencjalnie chcielibyśmy móc wziąć udział w kilku turniejach UPT. A we Francji w ten weekend w Angers mamy P1000. W tym roku chcielibyśmy wygrać P1000 i potencjalnie zająć 4. lub 5. miejsce w P1500 lub P2000, a także oczywiście uzyskać dobry wynik w Mistrzostwach Francji. 

Wiem, że położę duży nacisk na przygotowanie fizyczne, ponieważ nie mogę zrobić wszystkiego, dla mnie przygotowanie fizyczne jest naprawdę bardzo ważną częścią. Trenuję z trenerem Martinem Di Nenno i Claudią Jensen, on podąża za mną z Hiszpanii, a także pomaga mi na poziomie taktycznym, ponieważ jest byłym zawodnikiem. Naprawdę zamierzam położyć na to nacisk, aby naprawdę zrobić postęp fizyczny, ponieważ wiem, że ostatecznie na boisku padel, jest wiele rzeczy, których nie robię zbyt dobrze. Na przykład siatkówka, bo tak naprawdę jest to słaba wiedza o moim ciele, o moim ciele w przestrzeni i o tym, jak rzutuję się do przodu.

Marii Rondot

Naprawdę chcę położyć na to duży nacisk, aby poprawić swoje umiejętności fizyczne i ruchy na boisku. Poza tym jestem obecnie na ostatnim roku studiów inżynierskich w ESILV, pracuję w Dziale Innowacji Orano, w energetyce jądrowej, co oznacza, że ​​na razie równoważę to najlepiej, jak potrafię. padel i koniec studiów. Na przyszły rok chciałbym ustrukturyzować projekt padel wysokim poziomie przez dwa lub trzy lata, aby móc grać na arenie międzynarodowej i zrobić krok do przodu. To jest coś, nad czym pracuję. Mam nadzieję, że tak się stanie, mimo wszystko w to wierzę!

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.