Maxi Sánchez, który niedawno ogłosił swoją nową współpracę z Gonzalo Rubio na rok 2024, powraca do różnych aktualnych dla nas tematów.

Od półtora roku kontuzja stopy…

Padel Magazine : Porozmawiajmy najpierw o twojej kontuzji. Jak się masz ? Czy jesteś już w 100% zdrowy?

Maxi Sanchez: Wszystko w porządku. Mam dziesięć tygodni i kilka dni temu zacząłem trenować na torze. Tylko na początku odczuwam duży ból: taki był główny cel operacji, wyeliminowanie bólu, który towarzyszył mi w stopie od około półtora sezonu i który bardzo mnie dokuczał.

Pierwsze wrażenia są doskonałe. Nadal odczuwam lekki ból, co jest normalne po operacji, ale znacznie mniejsze niż na początku. Mam jeszcze trochę czasu na regenerację, ale radzę sobie bardzo dobrze. Robię postępy niemal w rekordowym tempie, więc jestem bardzo szczęśliwy.

Padel Magazine : Czy możemy się spodziewać, że na początku sezonu zobaczymy Cię w 100% formie?

Maxi Sanchez: Absolutnie. Pomysł jest taki, aby od drugiego tygodnia stycznia pracować na 100% z zespołem i spędzić około czterech lub pięciu tygodni intensywnego okresu przygotowawczego, aby być gotowym na 100% przed rozpoczęciem sezonu. Premier Padelpodczas pierwszego turnieju, który rozpocznie się 26 lutego w Riyadzie.

Maxi Sanchez udana operacja ścięgna Achillesa 2023

Kalendarz na 2024 rok

Padel Magazine : Porozmawiajmy o tym kalendarzu!

Maxi Sanchez: Współpracowaliśmy z PPA i Premier Padel włączał nas w decyzje, zwłaszcza sportowe. Pracowaliśmy nad kalendarzem, terminami turniejów, ze szczególnym uwzględnieniem reszty zawodników. Jak powiedziałeś, ostatnie dwa sezony były trudne ze względu na dwa tory, a zawodnicy byli gotowi na wysiłek. Odkryliśmy jednak, że sezon składający się z 30–35 turniejów dla profesjonalnych graczy, biorąc pod uwagę obecny poziom rywalizacji, jest dla graczy bardzo trudny.

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami wielu kontuzji zawodników, a szczególnie niepokojące były kontuzje młodszych zawodników. Myślę, że Premier Padel opracował przy pomocy PPA doskonały harmonogram, a my będziemy mieli 24 turnieje dobrze zorganizowane i dobrze rozdzielone, aby gracz mógł wykonać swoją pracę w najlepszy możliwy sposób, z przerwami, które zaplanowaliśmy na występy w 100%

Calendario-First-Padel-2024

Na torze do 40. roku życia?

Padel Magazine : Masz 37 lat, Bela powiedział, że będzie grał jeszcze przez rok, Paquito, który jest młodszy, także wspomniał o przejściu na emeryturę. Jak myślisz, ile lat ci zostało lub ile lat chciałbyś kontynuować grę?

Maxi Sánchez : Bela, jego kariera jest godna pozazdroszczenia, ponieważ ma 44 lata, myślę, że w przyszłym sezonie odejdzie na emeryturę w wieku 45 lat, jak zapowiedział. Jeśli chodzi o mnie, mam nadzieję, że dożyję 40. roku życia.

Moją motywacją i entuzjazmem jako sportowca jest gra do 40. roku życia, bardzo chciałbym, szczególnie na tym etapie kariery. padel profesjonalna, gdzie powstają piękne rzeczy. Na to, czego doświadczyłam w sporcie, nie mogę narzekać, cieszę się każdym miejscem i każdym turniejem. Początków tego sportu doświadczyłem jako argentyński zawodnik, który brał udział w zawodach argentyńskich, potem przyjechałem do Hiszpanii, gdy wszystko zaczęło się układać, choć nie dotarłem na sam początek w przeciwieństwie do Bela, Juana Martína Díaza, Matiego Díaz, Gastón Malacalza, Nerone, Reca, którzy przybyli przed padel profesjonalista ma ugruntowaną pozycję w Hiszpanii…

Dotarłem do połowy tej ewolucji i również doświadczyłem rzeczy u podstaw, obserwując, jak ewoluowała. Przeżyłem dziesięć lat World Padel Tour a teraz mam nadzieję, że będę mógł przeżyć co najmniej trzy lub cztery lata na nowym torze, który będziemy mieć i myślę, że będzie to szczyt tego sportu.

Leworęczni są bardzo popularni

Padel Magazine : W przyszłym roku będziesz grać z Gonzalo Rubio. Po Lucho Caprze wybrałeś kolejnego leworęcznego zawodnika. Czy to przypadek, czy specjalnie szukałeś osoby leworęcznej?

Maxi Sanchez: Dziś osoby leworęczne są bardzo popularne. Niemal udowodniono, że najlepsze pary tworzą leworęczny i praworęczny. W Gonzalo widziałem młodego mężczyznę, który był bardzo zmotywowany i chętny do doskonalenia się. Kilka razy prosił mnie, żebym z nim współpracowała.

Miałem to z tyłu głowy, obserwowałem to. W tym sezonie poczynił znaczne postępy we wszystkich aspektach swojej gry. A kiedy zdecydowaliśmy się pójść inną drogą z Lucho, dostrzegłem w nim możliwość kontynuowania gry w takiej strukturze, która by mi pomogła, ponieważ naprawdę potrzebuję pomocy w środku pola.

Będąc potężnym leworęcznym, o dobrej budowie ciała, dobrym uderzeniu i pokonującym duży teren, myślę, że może mi bardzo pomóc. I oczywiście myślę, że mogę też pomóc Gonzalo. Dokonanie wyboru nie było trudne, bo myślałem o leworęcznych i myślę, że razem możemy rozegrać znakomity sezon.

STOWARZYSZENIE GONZALO RUBIO MAXI SANCHEZA

Padel Magazine : Pierwszym celem będzie powrót do finału Master?

Maxi Sanchez: Dokładnie. Master Final to dla gracza niemal najważniejszy turniej w sezonie, ponieważ nagradza on wszystko, czego dokonałeś w sezonie, a możliwość wzięcia w nim udziału jest prezentem na koniec roku.

Wszyscy gracze chcą być obecni podczas tych wspaniałych zawodów, najlepszych w roku. Mogłem uczestniczyć niemal co roku (byłem zastępcą w okresie Padel Pro Tour) i bardzo chciałbym ponownie znaleźć się w pierwszej 16-stce, która będzie miała dostęp do Finału Master. To wspaniała nagroda za sezon i występy, jakie zapewniłeś. Oznacza to, że miałeś dobry sezon i masz prawo zagrać w tym wielkim turnieju, w którym wszyscy chcą grać.

Padel Magazine : Rozmawialiśmy o zakończeniu Twojej przygody z Lucho Caprą. Zamknęliście razem trzeci etap. Rozważyłbyś kiedyś powrót do siebie, czy wystarczą trzy osoby?

Maxi Sanchez: Nigdy nie wiadomo, ponieważ zawsze musimy wybrać najlepszą opcję, aby zachować konkurencyjność. Czasem nie mamy innego wyjścia, albo wiemy, że z tym zawodnikiem możemy dać z siebie wszystko.

Z Lucho podczas trzech wspólnych meczów przeszliśmy przez trudne, dobre chwile, ale myślę, że zawsze dawaliśmy z siebie wszystko na boisku. Ważne jest, aby mieć u boku zawodnika, który wyciągnie z twoich występów to, co najlepsze. I z Lucho nam się to udało.

Nie wiem, czy zagramy jeszcze jeden sezon, ale mogę powiedzieć, że Lucho to świetny przyjaciel, bardzo go szanuję. Znam całą jego rodzinę od dawna i bardzo ich lubię. Jesteśmy przyjaciółmi i wszystko może się zdarzyć, nigdy nie wiadomo.

„Lucho nie mógł przepuścić okazji, żeby zagrać z Belą”

Padel Magazine : Dlaczego nie chciałeś kontynuować w 2024 roku?

Maxi Sanchez: Do czasu mojej kontuzji mieliśmy dobry sezon. Czuliśmy, że gramy dobrze, dokonaliśmy kilku dużych zmian, Lucho naprawdę doskonalił się jako zawodnik, ale nie zdecydowaliśmy się grać razem przez kolejny rok, ponieważ otrzymał telefon od Beli.

Bela zaproponował, że rozegra z nim swój ostatni sezon. To zawodnik, który wygrał wszystko i jest niemal największym zwycięzcą w historii padel. I myślę, że to była bardzo dobra szansa dla Lucho. Rozmawialiśmy o tym, zadzwonił do mnie i rozmawialiśmy o tym. Jestem zachwycony, że może grać u boku Fernando. Myślę, że będzie miał dobry sezon i że wiele się nauczy u boku takiego zawodnika. Ostatecznie to nie tak, że nie chcieliśmy dalej razem grać, ale dostał taką szansę i myślę, że nie mógł jej przepuścić.

Padel Magazine : Jeśli dojdzie do meczu Sánchez/Rubio kontra Bela/Capra, kto wygra?

Maxi Sanchez: Za każdym razem, gdy wychodzę na boisko, nie mam żadnych przyjaciół, zawsze lubię wygrywać, jesteśmy bardzo konkurencyjni, więc dam z siebie wszystko, aby wygrać. Poza boiskiem, przed meczem, będziemy się dobrze bawić z Lucho. Zaraz po meczu nie wiem (śmiech), ale zawsze jest świetna przyjaźń, a to się naprawdę liczy!

Co nowego w Kuikmie w 2024 roku?

Padel Magazine : Co nowego w Maxi x Kuikma w 2024 roku?

Maxi Sanchez: Jestem niezwykle zadowolony ze współpracy z firmą Kuikma i czuję się bardzo zmotywowany wspaniałym projektem, jaki mają jako marka. Niemal od początku ich powstania, Byłem zaangażowany w linię Pro mojej rakiety i rakiety Lucía i to doświadczenie mnie zachwyca.

Aktywnie uczestniczyłem w całym procesie projektowania rakiety, przekazałem swój wkład i uważam, że najważniejsze jest, aby gracz czuł się całkowicie komfortowo ze swoim sprzętem. Rakieta spisuje się wyjątkowo dobrze i jestem w pełni usatysfakcjonowany pracą wykonaną przez Kuikmę.

Jeśli chodzi o tekstylia, również nie mam zastrzeżeń: ogromną satysfakcję sprawia mi widok mojego logo na odzieży Kuikma. Jeśli chodzi o buty, uważam je za najlepsze na rynku. Moje zaangażowanie w projektowanie tego produktu pozwoliło mi przekonać się, że zespół profesjonalistów stojący za Kuikmą jest wysoce kompetentny.

Buty te łączą w sobie wszystkie niezbędne cechy piłkarza. padel. Oferują wyjątkową wysokość i amortyzację, pozwalając na dużą swobodę ruchów i skakania, zapewniając jednocześnie optymalne bezpieczeństwo stopy.

Jestem podekscytowany trajektorią, jaką podąża Kuikma i jestem pewien, że marka będzie się nadal rozwijać. Ich podejście i etyka pracy w połączeniu z wiedzą specjalistyczną zespołu stawiają ich na pozycji głównego gracza na świecie padel.

Jeśli chodzi o nowe funkcje, nie mogę zdradzić zbyt wiele, ale mogę zapewnić, że będzie dla nich niespodzianka Premier Padel z Madrytu. Podczas tego wydarzenia fani mogą spodziewać się od Kuikmy czegoś wyjątkowego!

Aby znaleźć cały wywiad (w języku hiszpańskim), poniżej:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !