Le padel czy jest w trakcie piłka nożna ? To pytanie, które padło pod koniec sezonu 2023, bo tak było pełen zwrotów akcji. W tym artykule nie będziemy już wracać do apelu padel dla zawodowi piłkarze. Nawet jeśli, zapewniamy, jest wiele rzeczy do powiedzenia.

Nie, tym razem zamiast tego skupimy się na temacie okna transferowego… plotkach…. Nowe problemy pojawiają się wraz z popularyzacją sportu.

Plotki wokół par

Rok 2023 minął szczególnie ważne dla świata padel. Zniknięcie World Padel Tour, umiędzynarodowienie turniejów, kontrowersje sędziowskie, rywalizacja na boisku, fala odejść na emeryturę… Jednym słowem, wiele wydarzyło się w tym roku!

Co będzie szczególnie przykuwać uwagę na koniec sezonu, to właśnie nazywamy „okienko transferowe„. Szczególnie trzymał nas w napięciu możliwe rozdzielenie Lebrona i Galana. Wyobraziliśmy sobie A Lebrona/Tello, A Chingotto/Galan, ale w końcu Hiszpanie uczynili to oficjalnie reszta ich związku.

Jeśli rzeczywiście media – i jesteśmy pierwsi – zainteresowałem się tym tematem, bo rozeszły się plotki. Trend, który mogliśmy obserwować przez cały sezon. Żeby w końcu fałszywe wiadomości rozprzestrzeniły się w mediach lub sieciach społecznościowych.

Ostatecznie pierwszymi niespodziankami byli sami gracze. Gemma Triay nawet mówił o tym niedawno w wywiadzie dla hiszpańskiej agencji prasowej EFE "Byłem bardzo zaskoczony plotkami, które mówiły, że mam zamiar połączyć siły z tym czy tamtym graczem... lub nawet, że zostałem powołany". Gemma znalazła się w centrum uwagi, plotka o separacji z Martitą Ortegą powracającą kilka razy… Jednak w 2024 roku obie kobiety będą nadal razem.

Nowy plac zabaw dla graczy?

Gracze, przynajmniej ci ze starszego pokolenia, tacy nie są naprawdę nie jestem do tego przyzwyczajony do tego nowego trybu działania. W czasie, gdy padel nie doczekała się jeszcze szerokiego nagłośnienia, plotki nie były tak wszechobecne. Jak wszędzie, udało nam się je znaleźć, ale opera mydlana taka jak Lebrona/Galana jest czymś nowym.

Dlatego też te doniesienia medialne zmieniły wiele rzeczy. Gracze korzystają nawet z okazji, żeby się trochę zabawićkosztem prasy. Szczególnie pamiętamy pewnego Sanyo Gutierrez który mówił o możliwym powiązaniu z Paquito Navarro: „Tak mówią media społecznościowe. Zobaczymy po Mistrzu, wtedy to ogłosimy. Media społecznościowe też czasami popełniają błędy."

SANYO PAQUITO 2017

W końcu sieci społecznościowe i plotki nie były błędne tym razem, odkąd obaj mężczyźni rzeczywiście to ogłosili ich stowarzyszenie na sezon 2024.

W końcu plotki płyną zewsząd... Z sieci, z mediów, od samych graczy, jest poruszający i podoba nam się to. Wielu będzie pragnąć un padel jak wcześniej, bez kontrowersji wokół język odniesienia sportu, bez tych wszystkich zmian partnerów, bez „kina”, które gracze czasami mogą zrobić…

Przez długi czas confidentielThe padel jest w trakcie staje się popularny przy dużej prędkości. Media i gracze padel se piłka nożnaczy nam się to podoba, czy nie.

Całe środowisko sportowe ewoluuje i mutuje.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.