Jak powiedzieliśmy, nie jest dobrze być zasianym w tym Meksyku P1 wśród kobiet. W gronie 4 najlepszych par na świecie pozostała już tylko dwójka, Delfi Brea et Bea González. Wina leży po stronie młodych ludzi, którzy chcą wyników.

Tak jest w przypadkuAleksandra Alonso et Andrzej Ustero którzy jak dotąd mają niemal idealny turniej w Acapulco. Zajmujące odpowiednio 32. i 39. miejsce w rankingu FIP, ich ranking nie przeszkadza im błyszczeć w meksykańskim słońcu.

Alejandra Alonso i Andrea Ustero sprawiają, że ich przeciwnicy drżą w tym P1. Przede wszystkim udało im się wypuścić z 16-tej parę Vero Virseda et Marta Ortega, ale w półfinale Kataru Major, w ich pierwszym wspólnym turnieju. Para Virseda/Ortega, która dobrze rozpoczęła spotkanie z młodymi hiszpańskimi gwiazdami, ucierpiała zmontowane młodzieży, która wiedziała wykorzystaj swoją szansę. Zwycięstwo 2/6 6/2 6/2 dla Alejandry i Andrei, które przed dotarciem do ćwierćfinału były pełne pewności siebie.

Aby dostać się do finałowej czwórki turnieju, musieli zdać Zazu Osoro et Carmen Goenaga, który sprowadził Ale Salazar et Tamary Icardo dzień wcześniej. Dwóch młodych zawodników nie miało się czym martwić, którzy potrzebowali dokładnie godziny, aby pokonać swoich przeciwników dnia. Zadają poważne 6/2 6/2 do pary Osoro/Goenaga. Tylko 16 roku (Ustero) i 17 roku (Alonso), Hiszpanie zmierzają prosto do półfinału.

Dziś będą musieli powtórzyć wyczyn, jeśli chcą dotrzeć do finału w Acapulco. Zmierzą się Virginia riera et Sofia Araujo (TS6), w pierwszej zmianie dnia.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.