Michel Cymes, francuski lekarz i prezenter telewizyjny, znany ze swoich interwencji w programach o zdrowiu i dobrym samopoczuciu, podnosi świadomość społeczną nt padel.

„Dzisiaj mówimy o sporcie, który łączy tenis, squash i badminton na korcie otoczonym szkłem. Ten modny i cieszący się coraz większą popularnością sport to padel. Fizycznie, to poważna sprawa. W ciągu godziny możesz pożegnać się z od 400 do 700 kalorii w zależności od intensywności.

Zwiększasz swoją wytrzymałość biegając, skacząc i uderzając piłkę szybkimi ruchami. z gwarantowane ujędrnione mięśnie, zwłaszcza nóg, pośladków, ramion i brzucha. Sport ten pozwala także pracować nad koordynacją.

A jako bonus wzmacnia kości, pomagając zapobiegać osteoporozie. Od strony psychicznej jest również bardzo dobry na zmniejszenie stresu, uwolnienie endorfin, poprawę nastroju i poszerzenie kręgu znajomych. TO padel zazwyczaj gra się w 2 lub 4 graczy.

Świetna okazja do poznania nowych ludzi.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.