Trzeci z rzędu finał dla Delfina Brea (6) i Beatriz Gonzalez (5) ! Kwalifikują się do finału Mediolon Premier Padel pokonując numery 1 świata, Paulę Josemarię i Arianę Sanchez, z notą 6/4, 7/5.

Była to dziesiąta konfrontacja obu par (10 do 6 na korzyść Josemarii/Sancheza). Finaliści tego dnia nie drżeli, byli bardziej konsekwentni i bardziej obecni niż ich przeciwnicy. Narzucili swoją grę, pozostając pozytywnie nastawieni pomimo końcówek obu setów.

Trzecie rozstawione w losowaniu, Delfina Brea i Bea González, to pierwsza para finalistek w losowaniu kobiet w Mediolanie Premier Padel P1. Ale to nie wszystko: pokonując numery 1, Paulę Josemarię i Ariego Sáncheza, z wynikiem 6/4 i 7/6 w godzinę i 55 minut, Brea i González, zwycięscy już w Madrycie, pozostają jedyną parą zdolną do wygranie więcej niż jednego turnieju na torze Premier Padel. Teraz czekają na zwycięzcę drugiego półfinału pomiędzy Sofią Araujo/Alejandrą Salazar a Jessicą Castelló i Aranzazu Osoro.

„To był bardzo zacięty mecz, ale myślę, że zasługujemy na awans do finału. Witaj Milanie, będę na ciebie czekać jutro” – brzmiały słowa Bei, a po nich słowa Delfi: „Dla nas to finał, który wiele znaczy”. Jest warta tego tytułu.

Obecni w każdym ważnym momencie meczu, popełnili mniej błędów niż czołowi światowi i wywalczyli bilet na wielki finał Milano Premier Padel P1.

Śledź pozostałe półfinały w Canal Plus Sport 360.

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.