To imponujący mecz, który na świecie zajmuje 2. miejsce, Ale Galan i Juan Lebrón, dostarczone, narzucające się 6/3 5/7 6/2 contre Federico Chingotto (8) i Francisco Navarro (5). Po przegranej w drugim secie, gdy były o krok od zwycięstwa, w ostatnim secie udało im się podnieść poziom gry i odnieść zwycięstwo.

Ósmy finał w tym sezonie

Pierwszy set został szybko wygrany w 28 minut. Jednak po podaniu do meczu przy stanie 5/4 w drugim secie, ponieśli porażkę, tracąc punkt, a następnie przegrywając cztery gemy z rzędu. Paquito Navarro podniósł swój poziom gry, zaskakując rywali wygrywając drugiego seta 7/5.

Potem nagle Galan i Lebrón osiągnęli swój najlepszy poziom, pokazując całą swoją siłę mentalną. Widzieliśmy powrót Galana/Lebrona z pierwszego seta, a nawet w jeszcze mocniejszej wersji.

GALAN-LEBRON-MILANO-2

Z każdym meczem ich gra jest coraz lepsza

„Gramy na wysokim poziomie. Paquito i Chingotto to naprawdę znakomici gracze i jedni z najlepszych w historii padel. Jestem bardzo szczęśliwy, zagraliśmy prawie idealny mecz. Kiedy w drugim secie przyszedł czas na dokończenie meczu, straciliśmy trochę koncentrację. Często trzeci set rozgrywany jest w głowie i tak też było. Chcę zadedykować to zwycięstwo ludziom, którzy mnie wspierają. Ten rok był bardzo trudny. Dziękuję Juanowi za poziom gry, mojej dziewczynie i rodzinie za wsparcie” – powiedział Ale Galan.

Ale dzisiaj to kwalifikacje do finału. „Jestem bardzo szczęśliwy, że zakwalifikowaliśmy się do finału w tak trudnym roku. To wiele dla nas znaczy. Świetnie współpracujemy z naszym zespołem. Chciałbym podziękować Ale, naszemu zespołowi, naszym rodzinom i wszystkim widzom. To przyjemność grać w Milanie. Uważam, że to jeden z najlepszych turniejów w roku. Dziękuję bardzo i do zobaczenia jutro. Włoska publiczność jest najlepsza na świecie” – dodał Juan Lebrón.

Do zobaczenia na finale w Mediolanie Premier Padel jutro w Canal Plus Sport 360!”

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.