Le padel jest przedmiotem prawdziwej pasji we Włoszech. Po drugiej stronie Alp zauważamy, że coraz więcej osób uprawia tę aktywność, ale także miłośników padel specjalistów jest coraz więcej.

Mamy na to nowy dowód w postaci Milano P1, który według Martiny Rivy, radnej ds. sportu, turystyki i polityki w ratuszu Mediolanu, przyjął ponad 30 000 widzów.

W internecie pojawiły się zdjęcia „puntazo” najlepszych graczy na świecie grało powtórnie, przy łącznym wzroście wyświetleń postów związanych z turniejem w sieciach społecznościowych o 87%.

To bardzo dobrze wróży na przyszły rok, jak wyjaśnia Luigi Carraro, prezes FIP: „Turniej w Mediolanie, ostatnie wydarzenie sezonu, potwierdza wielką pasję włoskiej publiczności do zawodów padel i otwiera okno na przyszłość toru w roku 2024, z pełnym kalendarzem obejmującym około 24 wiodących na świecie turniejów. Ta ostatnia, budząca ogromne oczekiwania, zostanie oficjalnie ogłoszona w ciągu najbliższych dni. Pozytywne dane z tego turnieju potwierdzają wzrost zainteresowania i pasji publiczności i graczy na całym świecie.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !