Rozmawialiśmy już o tym: Rada Międzynarodowej Federacji Padel wyjątkowo zmienił format Mistrzostw Świata Weteranów padel 2024 r. – początkowo planowano z udziałem 16 zespołów – ze względu na dużą liczbę wniosków z krajów z całego świata. W sumie na rozgrywane zawody pojedzie 30 męskich drużyn narodowych i 22 żeńskie reprezentacje narodowe. od 15 do 20 kwietnia w La Nucìa (Alicante, Hiszpania).

Jest to bezprecedensowy sukces pod względem uczestnictwa. Oto obecne kraje.

Mężczyźni

Espagne
Srebrzyk
zamsz
Francja
Włochy
Portugalia
Brésil
Meksyk
papryczka chili
Stany Zjednoczone
Urugwaj
Belgique
Allemagne
Australia
Wielka Brytania
Danemark
Irlandia
Egipt
Ekwador
Japonia
Katar
Litwa
Finlande
Pays-Bas
Croatie
Autriche
Hongrie
Czechy
Szwajcaria
Norvège

Femmes

Espagne
Włochy
Francja
zamsz
Pays-Bas
Stany Zjednoczone
Danemark
Wielka Brytania
Srebrzyk
Belgique
Brésil
Urugwaj
Portugalia
Allemagne
papryczka chili
Australia
Egipt
Meksyk
Japonia
Irlandia
Finlande
Szwajcaria

utworzony

W konkursie męski13 i 14 kwietnia odbędzie się faza wstępna, w której weźmie udział dziewięć europejskich drużyn narodowych: Litwa, Finlandia, Holandia, Chorwacja, Austria, Węgry, Czechy, Szwajcaria i Norwegia. Zostaną oni podzieleni na trzy grupy po trzy zespoły, z których pierwsza z każdej grupy przejdzie do fazy finałowej.

Utworzy się wówczas osiem grup po trzy zespoły, z których pierwsza z każdej grupy awansuje do ćwierćfinału, pozostałe zaś będą walczyć o miejsca w rankingach od 9. do 16. i od 17. do 24.

W zawodach biorą udział 22 reprezentacje narodowe Kobietyze swojej strony zostaną podzieleni na sześć grup trzyosobowych i jedną grupę czteroosobową. Po fazie grupowej zespoły, które zajmą pierwsze miejsca będą walczyć o miejsca 1-7, drużyny z drugich miejsc będą walczyć o miejsca 8-14, a drużyny z miejsc trzecich i czwartych będą walczyć o miejsca 15-22.

Kategorie par kobiet i mężczyzn będą następujące: powyżej 35 lat, powyżej 40 lat, powyżej 45 lat, powyżej 50 lat i powyżej 55 lat.

Źródło: FIP

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !