Francja nie lubiła grać ze Szwecją... Dwa lata temu w Las Vegas i rok temu w Alicante Francuzi odpadli w decydującym meczu ze Szwedami. Tym razem „The Blues” nie zmarnowali swojej szansy na medal, podobnie jak miało to miejsce na Mistrzostwach Świata w Las Vegas.

Francuzi nie byli daleko od wczorajszego wyczynu z Hiszpanią, podczas półfinału. Po bardzo bliskim spotkaniu, Francuzi ostatecznie przegrali 3:2, nieuchronnie niesie ze sobą pewne żale. Dlatego dzisiaj chcieli nadrobić zaległości i przywieźć do domu brązowy medal.

Dzieje się tak, odkąd The Blues wygrali swój mały finał ze szwedzką drużyną, wygrywając pierwsze trzy mecze tego przeciwnika, co zapewniło im zwycięstwo!

wyniki:

  • +55 lat: Jean-Marc Lagloire/Olivier Launo wygrywa z Perem Bornebuschem / Mikaelem Gavelinem: 6 / 4 7 / 5.
  • +50 lat: Nicolas Kischkewitz / Cédric Carité wygrywa z Jensem Alfrostem / Rikardem Jakobssonem: 6 / 4 6 / 2.
  • +45 lat: Jean-Michel Pequery / Sébastien Corbelli wygrywa z Henrikiem Malmem / Paulem Robinsonem: 7 / 6 6 / 2.
  • +40 lat: Thomas Cazes-Carrere / Thomas Armagnac przegrywa z Klasem Johanem Ivanem Olą / Perem Olofem: 4/6 6/3 2/6.
  • +35 lat: Adriena Maigreta / Maxa Moreau, mecz nie rozegrany przez drużynę Francji, punkt dla Szwecji.

Dla Francuzów, którzy przed mistrzostwami świata mieli nadzieję znaleźć się wśród pięciu najlepszych narodów: cel osiągnięty. Francja jest zatem na trzecim miejscu z podium po bardzo dobrym występie w Mistrzostwach Seniorów Plus 2024.

Reprezentacja Francji mężczyzn i kobiet wraca do domu z dwoma pięknymi medalami, nie licząc tych, które można odzyskać podczas Open, jak to już zrobili Maigret / Moreau i Launo / Lagloire.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.