Francuzki zakwalifikowały się dziś rano do półfinału turnieju Świat Seniorzy Plus 2024 dzięki zwycięstwu 4/1 nad Stanami Zjednoczonymi.

Francuscy gracze po mistrzowsku poradzili sobie w czwartkowym spotkaniu z USA i zapewnili sobie miejsce w czterech ostatnich z tych mistrzostw świata. Ostatecznie mimo wszystko nie dali Amerykanom prawie żadnych szans porażka w meczu powyżej 55. roku życia.

Po tym Francuzi każde spotkanie wygrywali w dwóch setach. Ponadto, Katarzyna Lalanne et Emilie Loit (+45 lat), zadali rower swoim przeciwniczkom Nancy Ross Dingwall i Annice Cooper Van Starrenburg: 6 / 0 6 / 0.

Wyniki dnia:

  • Nathalie Phan-Thanh / Géraldine Sorel przegrywa z Aną Magrini / Lisą Marią Teer: 4/6 6/7.
  • Alexia Dechaume / Emmelien Lambregts pokonuje Miriam Sierra / Veronicę Liz Costabel: 6/1 7/6.
  • Catherine Lalanne / Émilie Loit wygrywa z Nancy Ross Dingwall / Annicą Cooper Van Starrenburg: 6/0 6/0.
  • Amélie Détrivière / Julie Pécastaing wygrywa z Catherine Galvin-Muti / Marianą Beatriz Talarico 6/3 6/0.
  • Melanie Ros / Charlotte Soubrie wygrywa mecz z Chandrą Pamelą Capozzi / Teresitą Julią Mariani: 6/2 6/2.

Od teraz Francuzi czekają na swoich przeciwników. Spotkają się ze zwycięzcami konfrontacji Włoch z Belgią.

Po wyeliminowaniu Argentyny z fazy grupowej Francuzi stają przed prawdziwym wyzwaniemidź po srebrny medal, o którym marzą !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.