Jeśli podążasz za padel Francuski, na pewno znasz Nallé Grindę. Rzeczywiście, nie prezentujemy już tego byłego zawodnika francuskiej drużyny padel, który znał wynalazcę padel w Acapulco i który był dyrektorem turnieju w Miami Padel Open.

Związany z naszym sportem od kilkudziesięciu lat syn Jean-Noëla Grindy, byłego kapitana francuskiej drużyny Pucharu Davisa, po raz kolejny podchodzi do naszego mikrofonu i opowiada o swoim nowym projekcie, który już stał się rzeczywistością: Padel X.

„Swój pierwszy klub stworzyłem w 2004 r., drugi w 2024 r.”

Stworzyłem swój pierwszy klub padel w Nicei w 2004 r., w Nice LTC. Dało mi to pewne doświadczenie w zarządzaniu klubem, aż do wyjazdu na Florydę w 2010 roku, gdzie musiałem zaczynać od zera.

W tamtym czasie w sprawie padel, w Miami nie było nic. Był taki mały klub, który założył Adrian Beltramino. Przypominało to raczej salon wystawowy w hangarze, w którym można było pokazać, co padel. W tym czasie utworzyłem grupę przyjaciół, w której znaleźliśmy Wayne'a Boicha, z którym zbudowaliśmy drugi kort i z którym zaczęliśmy organizować małe prywatne turnieje z 10 najlepszymi graczami. W ten sposób rozsławiliśmy tę działalność na poziomie lokalnym.

Juan Pablo Leria nallé grinda padel x Stany Zjednoczone

"Do padel biznes w USA”

Później Wayne był promotorem amerykańskiej imprezy tzw World Padel Tour w 2022 roku, którego byłem Dyrektorem Turnieju. Po sukcesie tego konkursu uświadomiłem sobie, że jest to możliwe padel biznes i pomyślałem o zbudowaniu czegoś, co mogłoby wygenerować realny zwrot ekonomiczny.

Dlatego podjąłem decyzję o zawieszeniu działalności w branży nieruchomości i skupieniu się wyłącznie na swojej pasji: padel. Mogło to być w budowie tras, rakiet śnieżnych, ale bardzo szybko mój wybór padł na stworzenie sieci klubów padel. Musieliśmy stworzyć koncepcję z innowacyjną metodologią szkoleniową, którą nazywam „Level up!” ", w którym wszyscy robią postępy, nie powtarzając nigdy tych samych lekcji. To amerykańska mentalność, w której zawsze staramy się rozwijać niezależnie od poziomu.

Brakowało mi ziemi i tam poznałem mojego głównego partnera, Juana Pablo Lerię, który miał wyjątkową ziemię w sercu Miami i doświadczenie w hotelarstwie zdobyte przez 20 lat na czele Youtopia, sieci głównych ośrodków sportowych i odnowy biologicznej w Ameryce Łacińskiej . To bardzo dobre, zawodowe małżeństwo, ponieważ udało nam się połączyć nasze różne mocne strony i tak zrodziło się Padel X z otwarciem 1er w kwietniu ubiegłego roku pierwszego klubu.

„Walka przez 16 miesięcy”

O pozwolenie na budowę tras narciarskich trzeba było walczyć przez szesnaście miesięcy. padel na stronie, na której się znajdujemy. We Francji nie jest to już łatwe, ale w USA złożoność gruntów i pozwoleń wzrasta dziesięciokrotnie. O bezpieczeństwie naszych instalacji musieliśmy przekonać właścicieli gruntów, a przede wszystkim ratusz. Konieczne było wykonanie wraz z naszymi partnerami MejorSet dogłębnych obliczeń inżynieryjnych i modyfikacji pasów startowych, aby spełniały standardy przeciwhuraganowe, aby móc uspokoić, przekonać i uzyskać pozwolenia.

Utwory premium

Dziś mamy 10 utworów w wyjątkowej oprawie. Ten klub padel jest wizytówką padel w Stanach Zjednoczonych i marki dobrze to zrozumiały. Dzięki MejorSet mamy specyficzne tereny, zamontowaliśmy także dywaniki Mondo trzeciej generacji, o których mowa Premier Padel. Nasze światła są tworzone przez firmę LED Project, która opiekuje się kortami centralnymi turniejów Premier Padel.

Wszystkie nasze 4 tory premium spełniają standardy FIP z możliwością zjazdu z toru, a przede wszystkim stworzyliśmy unikalny system wideo z trzema kamerami na kort. System jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Nie musisz się logować ani identyfikować, od momentu gry na korcie premium jesteś filmowany. Na koniec meczu wystarczy zeskanować kod QR na ekranie dołączonym do kortu i masz dostęp do całego meczu, ale także najlepszych punktów w małych sekwencjach, gotowych do publikacji w sieciach społecznościowych. Uważamy, że odniesiemy z tym duży sukces tutaj, w USA.

3 kluby padel wkrótce

PadelX wkrótce się rozwinie, otwierając w tym roku dwa kolejne kluby. Mamy jedną w Miami i podpisaliśmy kontrakt z dwiema innymi lokalizacjami, jedną godzinę drogi od Miami, w Boca Raton. Naszym sąsiadem jest Sébastien Grosjean i nie waham się go nawrócić padel !

Będziemy mieli 8 utworów padel wnętrz. Znajdujemy się na dawnym budynku IBM o wysokości 9 metrów. Nasz projekt numer 3 będzie realizowany w Palm Beach, kolejnym kultowym mieście na wybrzeżu Florydy. Początkowo będziemy mieli 7 tras na świeżym powietrzu, ale zastanawiamy się nad ich pokryciem. Dużym problemem są huragany, a co za tym idzie, standardy.

Klub dla każdego

z PadelX, naprawdę chcemy dotrzeć do wszystkich i oferować wysokiej jakości usługi w przystępnych cenach. Zwykle w USA cena za 90-minutowe sesje dla 200 osób waha się od 90 do 4 dolarów. W godzinach szczytu dla 135 osób będziemy kosztować średnio 105 dolarów, a poza godzinami szczytu 4 dolarów. W Stanach Zjednoczonych ceny mogą gwałtownie wzrosnąć bardzo szybko: w Nowym Jorku ceny przekraczają 450 dolarów za 90 minut!

Mamy wiele projektów związanych ze szkoleniami, szkołą padel i turnieje. Będziemy musieli popracować nad kobietami, bo podobnie jak we Francji brakuje zawodniczek. Moglibyśmy powitać Pro Padel Liga, ten słynny amerykański tor, na którym gości wielu „najlepszych graczy”, takich jak Tapia. Posiadamy cały sprzęt, aby zapewnić wspaniały postój w klubie.

Będzie ich też całkiem sporowydarzenia codziennie. Naprawdę mamy ambicje zdemokratyzować ten sport. Jesteśmy klubem otwartym dla wszystkich, „pay to play”, ale także ze składką członkowską dającą dostęp do spersonalizowanych usług i dłuższych okresów rezerwacji. Oczywiście jest podejście biznesowe i jest to normalne, ale od dawna jest w tym prawdziwa pasja. Celem jest tak naprawdę ustalenie padel w społeczeństwie amerykańskim.

Pickleball i padel : nie możemy się im sprzeciwiać

Widzę, że czasami chcemy się przeciwstawić pikle i padel. Ale tak naprawdę myślę, że to dwa sporty tak różne, że się z tym nie zgadzam. Pickleball jest jeszcze łatwiej dostępny i niedrogi. Stąd właśnie bierze się jej olśniewająca ekspansja, ale i jej ograniczenie, gdyż moim zdaniem gra szybko staje się zbędna i mało telegeniczna.

Le padel to trójwymiarowy sport, który nie ma żadnych ograniczeń. A na poziomie zawodowym jest to bardzo widowiskowy sport. Z pewnością z tego też powodu tak dobrze sprawdza się w Europie i na świecie i dlatego odniesie sukces w USA, kraju „największegorozrywka „w doskonałej formie. Widziałem to wyraźnie podczas WPT w Miami w 2022 roku!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.