Bardzo interesujący temat: znane hiszpańskie media ogólne – w tym przypadku El Pais – poruszają ten temat „Premier Padel /A1 Padel", biorąc pod uwagę, że Fabrice Pastor jest rywalem Nassera al-Khelaïfiego do kontroli padel profesjonalny.

Przypomnijmy kontekst: odkupując World Padel Tour, Premier Padel w jakiś sposób wygrał „wojnę” pomiędzy tymi dwoma obwodami. A1 Padel z drugiej strony, czy zamierza kontynuować tę podróż w 2024 r., chyba że wkrótce dojdzie do zbliżenia?

Premier Padel kontra A1 Padel ?

Premier Padel wchłonie zatem WPT i stanie się torem referencyjnym w 2024 r. w tym sensie, że w jego turniejach będą uczestniczyć najlepsi gracze na świecie. Ale A1 Padel, która była pierwszą profesjonalną trasą organizującą turniej w Nowym Jorku, również zamierza się dalej rozwijać, oraz aby przyciągnąć w przyszłości pewne wielkie nazwiska z branży padel mondial. Od tego do przyćmienia toru finansowanego przez QSI, jak szacuje El Pais?

Jedno wydaje się pewne w tej możliwej „konfrontacji” pomiędzy dwoma okręgami zawodowymi, Międzynarodową Federacją Padel wydaje się całkowicie wykluczone. A poza tym dla Fabrice'a Pastora, Prezesa A1 Padel, To nie przypadek: „FIP, jak zawsze, pójdzie w ślady najbardziej wpływowych, pokazała to już w przeszłości, nagle odwracając się od World Padel Tour. I wiemy dlaczego!”, deklaruje ten, który obecnie organizuje New York Grand Master. Zanim przejdziemy dalej, stwierdzając, że FIP stosuje metody, które „nie są zbyt formalne”.

Jak państwo rozumiecie, stosunki między osobami odpowiedzialnymi za Międzynarodową Federację a Monako nie są najlepsze...

Jaki sens ma FIP w zbliżaniu obu obwodów do siebie?

Fabrice Pastor potępia w szczególności fakt, że poprzez swojego prezydenta Luigiego Carraro i wiceprezydenta Diego Miguela Millera Vidala jest on kapitalistycznie powiązany z obwodem prywatnym Premier Padel.

Moglibyśmy pomyśleć, że jest to dobra rzecz w tym sensie, że FIP może w ten sposób zachować pewną kontrolę Premier Padel. Ale czy tak jest naprawdę? Nie udało nam się uzyskać więcej szczegółów pomimo naszych pytań skierowanych do obecnego prezesa FIP, Luigiego Carraro wyjaśniliśmy nam w 2022 roku na Roland Garros że szczegóły powiązań i udziałów FIP w Premier Padel „jest informacją poufną” : „może to powiemy, ale wolę, aby trzy strony powiedziały to razem”.

Niezależnie od tego, wydaje się, że w tej chwili FIP zajęty Premier Padel i przygotowania do roku 2024i nigdy nie wspomina o A1 Padel, który z pewnością jawi się jego prezydentowi Luigi Carraro jako obwód wtórny. Jednak poprzez nadanie widoczności naszemu sportowi, umożliwienie młodym zawodnikom zostania profesjonalistami i wyjazdy do krajów lub kontynentów, gdzie padel nie jest jeszcze zbyt dobrze znany (m.in. Republika Południowej Afryki), A1 niezaprzeczalnie przyczynia się do wzrostu padel na świecie, którego FIP nie będzie mógł wiecznie ignorować.

Fabrice Pastor gotowy, aby zbliżyć się do Premier Padel ?

Oczywiście dla fanów padeli gracze – w tym niejaki Juan LeBron – ideałem byłoby zatem, aby A1 Padel jest uwzględniony w oficjalnym kalendarzu FIP i że padel professional ma ujednoliconą klasyfikację.

Jeszcze tego nie osiągnęliśmy, ale mówimy sobie, że jeśli Premier Padel chce spróbować dojść do porozumienia z A1 Padel, wówczas FIP prawdopodobnie pójdzie w jego ślady, tak jak wtedy Premier Padel zbliżył się i wchłonął WPT. Z dnia na dzień cała krytyka i potępienie WPT ze strony FIP wyparowała. „To czysta polityka” zapewniają nas niektórzy profesjonalni gracze.

Drzwi mogą wydawać się otwarte po stronie Fabrice'a Pastora, ale tylko z Premier Padel, kto wierzy, że FIP jest „federacja do sprzątania”. Według niego na czele tej federacji stoi m.in „bandyci” a ona „zmieni pozycję, gdy tylko zauważy zmianę wiatru”. Według naszych źródeł, World Padel Tour mniej więcej podzielałem tę opinię na temat FIP ​​i zajmowałbym się nią głównie Premier Padel, a FIP oczywiście poszła w jego ślady.

Dziś A1 Padel, wywołał sensację w Nowym Jorku, zawędrował na tereny, gdzie do tej pory nie było nigdy profesjonalnego turnieju padel, nawiązuje współpracę z zawodnikami wagi ciężkiej, takimi jak Yankees czy Stan Wawrinka, a jej przewodniczący jest bardzo krytyczny wobec Międzynarodowej Federacji i jej Prezydenta.

Wystarczająco, aby zacienić tandem Premier Padel /FIP? Niekoniecznie takie oczywiste. Jeśli jednak jest bardzo prawdopodobne, że oba obwody będą kontynuować swoją ekspansję, wykorzystując sukcesy, które już początkowo doświadczają, to mówimy sobie, że nieuchronnie nadejdzie czas, kiedy w obliczu woli całego świata padel aby mieć ujednolicony ranking i jeden kalendarz, obie strony będą próbowały usiąść przy jednym stole.

Miejmy nadzieję, że stanie się to już niedługo...

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.