Wywiad z Nathalie Bladou, założycielką firmy Prestiżowy sport, który oferuje rugby, golf i teraz padel, Z pobytu, który odbędzie się w przyszłym miesiącu w Santander przy okazji turnieju World Padel Tour.

Prestiżowy sport, od 2002 roku

W 2002 roku założyłem firmę Sport Prestige, skupiając się bardziej na tenisie, sporcie mojego dzieciństwa. W 2007 roku, podczas Pucharu Świata w Rugby we Francji, rzuciłem się w wir organizowania najważniejszych meczów, turnieju VI Narodów i faz finałowych Top 14. Opuściłem Paryż, aby wrócić do Kraju Basków, regionu bardzo rugby, co pozwoliło mi współpracować z wieloma byłymi zawodnikami międzynarodowymi przy francuskich meczach drużynowych, na co moja agencja została zatwierdzona przez Francuską Federację Rugby.

Fan padel od lat 5

Odkryłem padel pięć lat temu, tutaj, w Kraju Basków, za pośrednictwem moich przyjaciół tenisistów. Pascale Etchemendy, z którą byłem w tenisie Sport-études w Biarritz, otworzyła dwa korty tenisowe padel w Guéthary, klubie, który prowadzi, była pionierką na Wybrzeżu Basków. Zapoznała mnie z tym Sandrine Testud, była tenisistka z pierwszej dziesiątki świata, a także fanka tego sportu.

Sandrine Testud i Nathalie Bladou

Odkryłem na nowo pewne doznania związane z tenisem, sportem, w którym przestałem uprawiać dziesięć lat wcześniej: dotyk piłki, wolej, dośrodkowanie z forhendu (ponieważ gram na prawej stronie), a przede wszystkim doceniłem grę z partnerem, wymiana na korcie, rozmowy ze sobą, wspólne poruszanie się, ta solidarność w grze, której nie miałem w tenisie, sporcie indywidualnym w pełnym tego słowa znaczeniu.

Transpozycja modelu rugby na padel

Uzależniłem się padel w czasach, gdy sport ten w Kraju Basków był w powijakach
francuski, choć był już bardzo rozpowszechniony po drugiej stronie granicy, kwadrans od Biarritz.
Tutaj wciąż jest niewiele klubów, a co za tym idzie kortów (lub torów), które odpowiadają na bardzo duże zapotrzebowanie.
wzrastać. Grałem wiele razy po „drugiej stronie”, w Irùn, San Sebastian i Santander, w
Hiszpania, Mekka padel,.Wpadłem na pomysł oferowania pobytów padel, trochę na wzór
moje występy w rugby w trzech wspaniałych miastach: Santander podczas WPT pod koniec października,
San Sebastian i Biarritz, miejsca o wysokiej wartości dodanej, gdzie stażyści padel wola
również cieszyć się pobytem na poziomie turystycznym..

La padel, a nie efekt mody!

Le padel ma przed sobą świetlaną przyszłość, to nie jest stwierdzenie mody. Widzimy to bardzo wyraźnie w Kraju Basków, że oprócz byłych sportowców (tenis, rugby, baskijska pelota itp.) sport ten przyciąga „nową klientelę”, praktykujących, którzy nigdy nie uprawiali sportów rakietowych i którzy są zachwyceni tą grą bardzo szybko. padel, gdzie można szybko przyswoić podstawy, skupia zarówno zawodników, narkomanów, powiedziałbym nawet nałogowców, jak i tych, którzy chcą to ćwiczyć w celach rekreacyjnych, dla zabawy, bez kłopotów. Mecze toczą się jedna po drugiej w szalonym tempie, a turniejów w regionie jest coraz więcej.

Przyszła oferta już wkrótce

Chciałbym oczywiście rozwijać padel w mojej działalności, a przede wszystkim pragnę stworzyć ofertę padel kobiecy. Jest to sport uprawiany głównie przez mężczyzn, jednak w Biarritz, gdzie często gram (w klubie BO) na stokach widzę coraz więcej kobiet. To świetna okazja dla dziewcząt, które grają mniej w tenisa, prawdopodobnie mają mniej ducha rywalizacji niż mężczyźni, a przede wszystkim chcą się dobrze bawić. W mojej przyszłej ofercie, nie zdradzając treści, będzie też chodziło o dobre samopoczucie, dobrą zabawę i korzystanie z dobrodziejstw oceanu, bo od Atlantyku dzieli nas rzut beretem. Położę także nacisk na seminaria biznesowe i budowanie zespołu, ponieważ padel, w który grają cztery osoby, doskonale buduje spójność zespołu!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !