Przez kilka miesięcy Nicolas Rouanet trafia na pierwsze strony gazet po swoich bardzo dobrych wynikach w różnych turniejach we Francji. 17e Francuski zawodnik, zadziwia swoim poziomem. Ostatni znaczący wynik : jego zwycięstwo w P1500 o godz Padel Arena kampusu, z Normanem Sanchezem. W tym tygodniu, 27-letni młody zawodnik przedstawił się na kwalifikacjach FIP Rise w Bourg-en-Bresse, wciąż z Normanem. Możliwość spojrzenia wstecz na karierę, która rozpoczęła się… zaledwie półtora roku temu !

Bardzo niedawny początek

Zacząłem padel w marcu 2022 w moim klubie tenisowym. Wracałem ze Stanów Zjednoczonych, gdzie spędziłem siedem lat w ramach mojej uniwersyteckiej kariery tenisowej. Następnie trenowałem przez dwa i pół roku.

Od razu zacząłem turnieje, zaczynając od P100 i kilku P250 z przyjaciółmi z mojego klubu tenisowego. Szybko zorientowałem się, że mam poziom podstawowy, który pozwolił mi widzieć nieco wyżej. Nieco później w 2022 roku przeżyłem mały przełom w P500.

Nicolasa Rouaneta

Początek wyników

Wierzę, że w ciągu czterech miesięcy Wygrałem 13 P500. Dzięki temu pod koniec 100 r. zbliżyłem się do 2022 najlepszych Francuzów.

W styczniu 2023 roku zacząłem P1000 i powyższe kategorie. Wszystko potoczyło się dość szybko, ponieważ w styczniu wypadłem z pierwszej setki, a teraz jestem w pierwszej dwudziestce. Sezon był więcej niż pozytywny, ponieważ trzy zwycięstwa w P1000, jedno zwycięstwo w P1500 i dwa półfinały w P2000.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.