Nouvel Atlas inwestuje milion euro w kapitał własny PadelShot, firma założona w 2017 roku przez Jérôme Doligé, która wraz ze swoim założycielem staje się udziałowcem referencyjnym.

PadelShot rozwija sieć klubów sportowych zajmujących się głównie uprawianiem padel w całej Francji i dziś ma 3 kluby: Caen-Mondeville (2022), Saint-Etienne (2022) i Lyon (2023). W sumie firma ma 23 utwory padel, 10 kortów do badmintona, 3 korty do gry w pétanque oraz inne gry służące rodzinom i firmom pragnącym spotkać się wokół sportu. Każdy klub zorganizowany jest wokół własnej restauracji oferującej wyłącznie lokalne produkty. Wreszcie sklep (Proshop) pozwala na wyposażenie się.

S 2022, PadelShot zarobił prawie milion euro w swoich dwóch klubach w Caen i St Etienne. Od 2 roku 2024 nowe kluby PadelShot zostanie otwarty we Francji. Do końca 2028 roku firma zamierza otworzyć około dwudziestu klubów, czyli 200 boisk. padel we Francji i planuje osiągnąć obrót na poziomie 15 milionów euro.

„Wejście Nouvel Atlas do naszej stolicy z pewnością zapewni środki do tego PadelStrzał
rozwijać kluby w całej Francji, ale nie to jest najważniejsze… At PadelShot, jesteśmy bardzo uważni na doświadczenie, które dajemy naszym klientom i uważam, że jest to dla nas prawdziwa szansa na skorzystanie z całej wiedzy specjalistycznej w tej dziedzinie, którą rodzina Lemarchand rozwinęła w Nature & Découvertes. Jakość, przekaz, prostota, szacunek i pasja to wspólne wartości. Jestem szczęśliwy i pełen entuzjazmu, aby się rozwijać PadelNakręcono w takich warunkach razem z Nouvel Atlas! ”
pasemka Jerome Doligé, CEO of Padelstrzał.

Antoine’a Lemarchanda, dyrektor generalny Nouvel Atlas, określa: „Moja rodzina i ja jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni do projektu Jérôme’a Doligé, mającego na celu stanie się jednym z trzech liderów na francuskim rynku Padel. Co nas przekonało? Wysoka jakość obecnych obiektów, profesjonalizm zespołu, którego niektórzy członkowie są mistrzami Francji, a także potencjał rozwoju, biorąc pod uwagę 4 miliony graczy w Hiszpanii w porównaniu do mniej niż 400 000 we Francji. Przedstawiamy Jérôme’owi nasz punkt widzenia na doświadczenia klientów, a także wpływ każdego klubu na środowisko. »

To jedenasta inwestycja Nouvel Atlas w ciągu 11 lat. Rodzina Lemarchand postanowiła kontynuować misję zapoczątkowaną przez Nature & Découvertes (którą założyła w 2 r., a następnie sprzedała w 1990 r. firmie Fnac Darty), wspierając rozwój nowego stylu życia skupionego raczej na Byciu niż na widzeniu się z nią. Współpracuje z doświadczonymi i niezależnymi przedsiębiorcami, poszukującymi nowego modelu społeczeństwa, uważnego na kwestie społeczne i środowiskowe.