Zero S jest pierwszym dywanem padel bez piasku i po raz kolejny pokazuje zaangażowanie włoskiej firmy w dalsze innowacje w branży piasku. padel.

Ci, którzy znają NXPadel są już świadomi swojego ciągłego zaangażowania w innowacje w branży terenowej padel poprzez niezrównane pomysły i produkty wyróżniające się na tle innych.

Widzieliśmy to z konstrukcją włókno szklane, flagowy produkt włoskiej firmy, opatentowany na arenie międzynarodowej i mogący stać się jedyną obecną alternatywą dla konstrukcji żelaznych lub aluminiowych.

Widzieliśmy to również z KomfortSzkło, specjalna mieszanka akrylowa, z którą NXPadel zrewolucjonizowało ściany, czyniąc je po raz pierwszy w 100% bezpieczne i całkowicie niezniszczalne.

nxpadel 2

Czy w trzecim głównym elemencie pola gry mogło zabraknąć innowacji? padel ? Czy mógł pojawić się nowy pomysł na dywan, który zastąpi tradycyjną sztuczną trawę, przynosząc dodatkowe korzyści i nowy sposób rozumienia związku z nawierzchnią boiska?

Oczywiście, że nie i tym razem ponownie NXPadel nie zawiódł oczekiwań, udało mu się wnieść na rynek coś nowego.

Jak można już wywnioskować z zapowiedzi w mediach społecznościowych, włoska firma kilka tygodni temu wypuściła na rynek wyjątkowy dywan. Nazywa się ZeroS i właśnie z jej nazwy możemy zrozumieć jej najbardziej szczególną cechę: ZeroS oznacza Zero Sand, co podkreśla fakt, że w przeciwieństwie do tradycyjnej trawy syntetycznej, ta specjalna mata wymaga dosłownie zerowych kilogramów piasku.

Ale jak tej firmie udało się zaprojektować ten nowy produkt i zagwarantować maksymalną wydajność bez użycia piasku, elementu, który zawsze był obecny na każdym boisku? padel dotychczas ?

nxpadel 3

Sztuczna murawa, do której jesteśmy przyzwyczajeni, tak naprawdę wymaga wypełnienia piaskiem, co jest niezbędne, aby zapewnić dobre odbicie piłki i większą stabilność dywanu.

Monofilamenty tworzące dywan ZeroS, choć również teksturowane, są krótsze, ale jednocześnie znacznie gęstsze niż w przypadku tradycyjnej trawy syntetycznej i z tego powodu piasek wypełniający nie jest konieczny.

Jak zawsze wszystkie rewolucyjne pomysły od NXPadel nie są celem samym w sobie, ale prowadzą w jednym kierunku: zapewnienie wymiernych korzyści zawodnikom, monterom, pracownikom obsługi i menadżerom klubów.

Jednym z pierwszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, jest fakt, że do wypełnienia boiska piaskiem potrzeba od 2000 do 2800 kilogramów piasku. padel w całości, w zależności od tego, czy żarnik jest włóknisty, czy teksturowany, łatwo wywnioskować, że dzięki ZeroS następuje znaczna oszczędność w zakresie masy ładunku, a co za tym idzie, że montaż i transport zostaną niewątpliwie zoptymalizowane.

Ponadto na tradycyjnej sztucznej murawie tarcie między podeszwą butów a piaskiem powoduje szybsze zużywanie się powierzchni boiska. padel, co przekłada się na średnią długość życia około trzech lat. W przypadku ZeroS ta dynamika nie ma znaczenia, co zwiększa żywotność Twojej maty. padel około 40% (w oparciu o średnie wykorzystanie gruntu w klubie), z gwarancją dłuższą niż 5 lat.

nxpadel 4

Ponieważ oko też ma swoją rolę, warto dodać, że brak piasku niewątpliwie poprawia estetykę boiska, czyniąc jego nawierzchnię błyszczącą i jednolitą oraz nadając klubowi od pierwszej chwili jeszcze bardziej nowoczesny i czysty wygląd. Krótko mówiąc, to miłość od pierwszego wejrzenia!

Oczywiście to nie wszystko: aby zmaksymalizować wydajność ZeroS, NXPadel skupiliśmy się nie tylko na usuwaniu piasku, ale także na sposobie układania dywanu. ZeroS jest bowiem całkowicie przyklejony do podłogi, co zapobiega nie tylko tworzeniu się pęcherzyków czy fałd, które mogłyby powodować słabe odbijanie się piłki, ale także kurczeniu się dywanu na skutek zmian temperatury, gwarantując w ten sposób tę samą wydajność w czasie.

A co z przepuszczalnością? Tutaj także ZeroS jest na miejscu, a czas i czas schnięcia po ulewie skraca się do niecałych trzech godzin! W odróżnieniu od tradycyjnych mat z trawą syntetyczną, które od spodu posiadają folię lateksową, z której woda wycieka poprzez otwory drenażowe, cała powierzchnia ZeroS jest przepuszczalna i umożliwia przenikanie wody, dzięki czemu boisko jest gotowe do bezpiecznego użytkowania w znacznie krótszym czasie.

Jeszcze przed oficjalną premierą dział sprzedaży NXPadel ogłosił już swoim klientom rychłe pojawienie się tej innowacji, a w ostatnich dniach złożono pierwsze zamówienia na ZeroS w kierunku Francji, a w regionie Mediolanu został on już zainstalowany na trzech polach uprawnych padel istnieje i nie brakuje zapytań o tę niesamowitą innowację.

Nie ma w tym nic zaskakującego. ZeroS rzeczywiście stanowi kolejny namacalny znak tego, że dzięki ciągłym studiom, badaniom i duchowi rozwoju wszystko można zrewolucjonizować, zmodyfikować i ulepszyć jeszcze bardziej. Ponieważ dla NXPadelzawsze jest miejsce na innowacje i nowe projekty. Utrzymać się w wyścigu sportu, który nieustannie się rozwija i jest zawsze głodny nowych, genialnych pomysłów.

Tagi