W ubiegłą środę oUNIA Sport i Rower zorganizował pierwszą edycjęObserwatorium padel gdy Targi Sportowe. Inicjatywa ta podkreśliła aktualne trendy w tej rozwijającej się dyscyplinie we Francji.

Przegląd badania: Zrozumienie bieżących trendów

Zaprezentowane badanie, oparte na odpowiedziach prawie 10 000 graczy, ujawniło ważne aspekty wzrostu padel We Francji. Wskazuje, że 500 000 Francuzów wypróbowało tę metodę padel przynajmniej raz w roku, przy zauważalnym wzroście liczby nowych zawodników (90% ćwiczących krócej niż 5 lat).

Kluczowe czynniki rozwoju padel

Szybki rozwój padel tłumaczy się łatwym dostępem do infrastruktury oraz zabawą i przyjazną stroną tego sportu. We Francji jest 1800 boisk padel, dostępny w klubach, obiektach prywatnych, a także hotelach i kempingach.

UNIA Sport i Rower

Preferencje i nawyki graczy

Gracze padel preferuj obszary wewnętrzne i szukaj przyjaznych miejsc do ćwiczeń. Około 33% zawodników trenuje w kilku różnych lokalizacjach. Towarzystwo ma pierwszeństwo przed konkurencją, ponieważ 70% graczy gra ze znajomymi i tylko 3% osób nie posiadających licencji uczestniczy w turniejach.

Le padel i krajowe trendy sportowe

Wyniki te odzwierciedlają ewolucję praktyk sportowych we Francji, gdzie różnorodność aktywności fizycznej i dobre samopoczucie mają kluczowe znaczenie.

Rynek artykułów padel

Rynek sprzętu padel rozwija się jednocześnie, zwiększając liczbę dedykowanych działów w sklepach sportowych. Rakieta jest produktem flagowym, z naciskiem położonym na jej parametry techniczne.

Okrągły stół: perspektywy nt padel

Podczas tej prezentacji odbył się okrągły stół zatytułowany „Skrzyżowane perspektywy na rynku padel i jej rozwój we Francji” zgromadziła ekspertów z branży:

  • Alain Solves, zastępca krajowego dyrektora technicznego Francuskiej Federacji Tenisowej
  • David Gire, Padel Menedżer ds. Rozwoju Biznesu w Babolat
  • Guillaume Debelmas, współzałożyciel 4 Padel
  • Thibaut Brossard, doradca ds. sprzętu sportowego w Narodowej Agencji Sportu
  • Jacques Bonnant, dyrektor zarządzający EPS Concept

Guillaume Debelmas skomentował: „Odtąd nie zadajemy sobie już pytania o aktualność padel, raczej zastanawiamy się jak się rozwijać. » Alain Solves z FFT dodał: „Francuska Federacja Tenisowa wykazuje chęć stopniowego ustrukturyzowania się w branży padel. Musimy skoordynować odpowiednią liczbę obszarów z odpowiednią liczbą przełożonych. »

Do wyników tego okrągłego stołu powrócimy wkrótce.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.