Na potwierdzenie postawionej przez planetę hipotezy nie trzeba było czekać zbyt długo padel całkowicie od wczorajszego wieczoru: Ale Galan i Federico Chingotto postanowili połączyć siły. Madrynianin ogłosił to na Instagramie w piątkowe południe.

Wielu fanów chciało zobaczyć to stowarzyszenie już pod koniec ubiegłego sezonu, ale ostatecznie Lebron i Galan postanowili wspólnie rozpocząć 2024 rok. I boisko pokazało, że mieli rację, gdyż Hiszpanie wygrali pierwszy turniej w sezonie w Riyadzie. Wreszcie wrócili na swój najlepszy poziom, a w zeszłym tygodniu przejęli nawet tron ​​​​rankingu FIP od Arturo Coello.

Ale choć wyobrażaliśmy sobie, że gracze Jorge Martineza wyjeżdżają, aby spędzić razem ważny rok, najprawdopodobniej pewne wydarzenie (nie mamy jednak jeszcze potwierdzenia, że ​​decyzja została podjęta po wyeliminowaniu Doha) wywróciło wszystko do góry nogami. Tym wydarzeniem jest porażka z Javim Garrido i Miguelem Yanguasem w 1/8 finału Kataru Major.

Proch z pewnością podpalił nie tylko wynik sam w sobie, ale sposób w jaki to zrobił. Choć wygrali pierwszego seta, numer 1 zaczął wracać na swoje tory, a Lebron zbyt łatwo ulegał prowokacjom przeciwników. I choć w decydującej rundzie Hiszpanie byli oparci o ścianę, mieszkaniec Kadyksu stracił spokój i dał wyraz swojej złości nieco za bardzo. Reakcja, która nie do końca przypadła do gustu jego partnerce, która pod koniec spotkania sprawiała wrażenie całkowicie zrozpaczonej.

Wystarczająco wyraźnie, aby zakończyć cztery lata najbardziej owocnej współpracy. Od teraz Galan rozpocznie zupełnie nowy projekt z Fede Chingotto, zawodnikiem o cechach i wadach bardzo różniących się od tego, który jest obecnie jego byłym partnerem (obaj mężczyźni rozegrają razem ostatni turniej, P1 w Acapulco). . Rzeczywiście Chingotto jest spokojnym graczem, który kontroluje grę i rzadko daje się ponieść emocjom. Mniej potężny i zdecydowany niż Lebron, zapewni większą stabilność Madryniańczykowi, który powinien być w stanie całkowicie odpuścić obok rodaka z Buenos Aires.

Galan, którego oczekiwano u boku Jona Sanza, wolał zatem przyjąć gracza, który jest lepiej sklasyfikowany i ma większe doświadczenie na bardzo wysokim poziomie, ale także jest bardziej stabilny. Choć niezwykle utalentowany, Navarrese Sanz jest zdolny do wielkich wybuchów gorąca, a mieszkaniec Leganés z pewnością szukał odrobiny spokoju po prawie czterech latach konieczności akceptowania nastrojów „Lobo”. Zobaczymy od P2 Puerto Cabello, czy związek między Ale i Fede zacznie się dobrze…

Rozumiesz, powrót pary Chingotto / Tello poczeka, na razie to właśnie u boku Ale Galana ten, którego nazywamy „Super Raton”, zdecydował się kontynuować karierę.

Teraz zastanawiamy się, czy Momo Gonzalez i Juan LeBron połączą siły, czy też nastąpią inne zmiany…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !