To już oficjalne: Cyril Hanouna, charakterystyczny gospodarz „Touche Pas à Mon Poste” na C8, nie tylko osiągnął swój cel, jakim jest znalezienie się wśród wśród 100 najlepszych francuskich graczy padel, ale nawet przekroczył swoje oczekiwania, zajmując 86. miejsce w kraju.

Ta wspinaczka częściowo wymazuje jego słaby występ z Jérôme Inzerillo podczas P1500 d'Esprit Padel Lyon przy UFF, gdzie odpadł w pierwszej rundzie turnieju głównego. To prawda, że ​​przegrano z bardzo poważną parą złożoną z Gersona i Schbeira.

Dla Cyrila Hanouny nadszedł czas, aby uczcić pokonanie toru przeszkód i zdobycie tego upragnionego miejsca.

Z pewnością wspiął się na te rankingi w dużej mierze dzięki Hiszpanowi Teo Zapata, znajdującemu się w czołowej 60-tce świata. A jeśli rzeczywiście partnerki pozwoliły mu osiągnąć takie wyżyny, to trzeba przyznać, że w możliwość takiego dokonania wierzyło niewielu, m.in. w tym sam Cyril Hanouna.

Rzeczywiście, na początku roku wątpił, czy uda mu się dokonać tego wyczynu, do tego stopnia, że ​​przez kilka lat przewidywał liczne edycje programu „Objectif Top 100”.

Wbrew wszystkiemu i prawdopodobnie ku zaskoczeniu własnemu i innych, patrząc wstecz na swoją dotychczasową podróż, udało mu się osiągnąć swój cel.

Nigdy nie ukrywał, że swoje „bardzo dobre występy zawdzięcza swoim partnerom”, jak zwierzał się w Club du Mas w Perpignan. Często mówił też o osobistej pracy, jaką musiał wykonać, aby „nie być aż takim złym w porównaniu z moim partnerem”. Objął stery Hiszpanii, dużo grał, otaczał się najlepszymi francuskimi zawodnikami, w tym Adrienem Maigretem. Pracował także nad swoją sylwetką. A dzisiejszy Cyryl nie jest oczywiście Cyrylem początków. To z pewnością jego największe zwycięstwo.

Hanouna podjęła się tego wyzwania z przyjemnością, będąc w pełni świadoma wkładu swoich doskonałych partnerów. Ale to nie wystarczyło. Otoczył się, a ostatecznie za każdym razem, gdy brał udział, w ogromnym stopniu przyczynił się do widoczności tych konkursów.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.