Na P1 w Madrycie w ćwierćfinale Agustín Tapia, argentyński zawodnik Catamarca, związany z Hiszpanem Arturo Coello, zmierzył się z parą Coki Nieto i Jon Sanz.

Rozstawieni z numerem 3 w rankingu FIP Tapia i Coello odnieśli trudne zwycięstwo w trzech setach (6-1, 2-6, 6-2), co pozwoliło im zakwalifikować się do półfinału.

Intensywny mecz dla Tapii / Coello

Tapia i Coello zwrócili uwagę na występy swoich przeciwników, zwłaszcza Coki Nieto, którego nazwali „pesadillą” (koszmar), oraz Jona Sanza, który niedawno ich pokonał (z Ale Galanem). Mimo trudnych chwil parze Tapia/Coello udało się utrzymać kurs i odzyskać grę, by ostatecznie zwyciężyć w trzecim secie.

Do zobaczenia w półfinale przeciwko Maxi Sánchez / Lucho Capra

Po sukcesie w ćwierćfinale Agustín Tapia i Arturo Coello przygotowują się do kolejnego meczu w półfinale. Zmierzą się Maxiego Sancheza i Lucho Capry, które wygrały swój ćwierćfinał z Bergamini-Ruiz (6-4 i 6-4), pokazując swoją świetną formę.

Pewność siebie i determinacja

W rozmowie po meczu z Premier Padel, Agustín Tapia wyraził „dumę i wdzięczność swojemu partnerowi, Arturo Coello”, podkreślając „ważność pewności siebie i pozytywnego nastawienia w występach”. Podkreślił również trudność meczu z Cokim Nieto i Jonem Sanzem, ale powiedział, że jest zadowolony ze sposobu, w jaki byli w stanie wrócić do gry i ostatecznie wygrać.