Było to ostatnie spotkanie w Grenoble przed długo oczekiwanym finałem P1000 Jean Lain zorganizowanym w Grenoble Tennis Padel. Podczas tego finału rozstawiony z numerem 1, Courrin/Sanchez, zmierzył się z rozstawionym z numerem 2, Ayuso/Raichman. Ostatecznie to para Ayuso/Raichman zwyciężyła w 3 setach: 6/4 3/6 7/6 (6).

Obecni widzowie byli świadkami wielkiej konfrontacji na centralnym korcie w Grenoble. Od pierwszych minut Ayuso/Raichman szybko wykorzystali przewagę, wykonując pierwsze przełamanie w meczu. Dzięki solidności w podaniu Philémon Raichman i Quentin Ayuso wygrali pierwszego seta: 6/4.

Początek drugiej rundy jest bardziej zacięty pomiędzy obiema parami. Widzimy dłuższe, bardziej skonstruowane punkty. Tym razem kolej na Nathana Courrina i Normana Sancheza, którzy jako pierwsi przełamią. Popełnili znacznie mniej błędów niż na początku meczu i logicznie wygrali drugiego seta: 6/3.

Raichman/Ayuso powtarza swój wyczyn

Jak w ich półfinalePhilémon Raichman i Quentin Ayuso rozpoczęli decydującego trzeciego seta, zachwycając liczną rzeszę widzów zgromadzonych na korcie. Na czele znajduje się rozstawiony z numerem 2. Każda para sukcesywnie wygrywa gem serwisowy, jednak żadnej z drużyn nie udaje się stworzyć realnych okazji przy serwisie drugiej.

Nic więc dziwnego, że w tym meczu dojdzie do tie-breaka. W tym wciąż nierozstrzygniętym meczu pierwszą różnicą jest rozstawiony z numerem 1. Tenacious, Philémon i Quentin wracają, aby zdobyć gola. Jednak to Courrin/Sanchez zdobywa pierwszy punkt meczowy w tym spotkaniu. Musimy jednak wierzyć, że Raichman/Ayuso czuł się w Isère zbyt dobrze. Po zapisaniu punktu dopasowania, rozstawiony z numerem 2 otrzymuje po kolei jeden, który przekształca przy pierwszej próbie.

STATYSTYKI-KOŃCOWE-P1000-GRENOBLE
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.