Le P1500 z 4PADEL bordeaux oferował wiele niespodzianek. I rozstawieni gracze opuścili turniej przedwcześnie.

Trudne dla najlepszych nasion...

Piąty rozstawiony Matthieu Armagnac / Morgan Mannarino znajduje się na szczycie tabeli w pierwszej rundzie z suchym wynikiem 5/6 2/6 przeciwko Thibautowi Pechowi / Benoît Theardowi. Pół zaskoczenie, bo w rzeczywistości mieszkańcy Tuluzy mają ranking, który nie odpowiada ich ogólnemu poziomowi. Rozstawiony z numerem 1, Rouanet/Sanchez, wie o tym aż za dobrze i dlatego w tej kwarcie nie miał łatwego meczu. Jest to jednak stosunkowo spokojne zwycięstwo w 2 setach 2/6 1/6, co kontrastuje z tym super tie-breakiem w ósmym meczu wygranym z Lozano / Perez Le Tiec.

Rozstawiony z czwartego miejsca, Ludovic Cancel / Arthur Hugounenq, również był zaskoczony w swojej pierwszej rundzie przeciwko Simonowi Wagnerowi / Alexisowi Coulombeau w 4 setach: 3/4 6/6 1/6. W ćwierćfinale Wagner / Coulombeau zmierzył się z siódmym rozstawionym w turnieju Timéo Fonteny / Quentin Ayuso. Zapowiadano: mecz zapowiadał się bardzo wyrównanie, ale rozstrzygnęło się na korzyść Ayuso/Fonteny wygrywając w 4 setach: 7/3 3/6 7/6. Zatem na górze tabeli będziemy mieć pierwszego rozstawionego naprzeciw siódmego rozstawionego.

Na dole tabeli Thomas Vanbauce i Dorian de Meyer mieli skomplikowany pierwszy mecz wygrany w 3 setach (6/4 5/7 7/5) z Yanisem Muesserem i Yannem Araudou. Krok był trochę za wysoki dla miejscowych w porównaniu z trzecim rozstawionym Maxem Forcinem i Manu Vivesem. Jednak w poprzedniej rundzie trzeci rozstawiony potrzebował trzech setów, aby pokonać Juliena Seurina i Adriena Dandoisa.

W półfinale czeka nas spora konfrontacja: Vives/Forcin z Garcią/Grué. Benjamin Grué i Aitor Garcia jak dotąd nie stracili w turnieju ani jednego seta.

Prawie wszyscy faworyci przechodzą!

Wśród pań małą niespodziankę sprawiła rozstawiona z numerem 6 Cassandra Senjean / Laura Buteau, której udało się pokonać rozstawioną z numerem 4 Marie Lefevre / Jennifer Denecheau w 3 setach 6/2 3/6 6/3. Buteau/Senjean zagrają w półfinale z rozstawioną z numerem 1 Mélanie Ros/Marie Maligo, która w 8/2 finału niemal została zaskoczona przez zaskakujące Marie Rondot i Steffi Merah. Ros/Maligo przegrało jednak w swoim ćwierćfinale tylko 6 mecze z Nadą Majdoubi/Laurine Bergaud (2/6, 0/XNUMX).

Trzecia rozstawiona Alexise Duchêne / Charlyne Tonda również pokonała przeszkodę Mélissa Martin / Amélie Detrivière w 3 setach: 3/4 6/6 3/6. Zwycięstwo Duchêne/Tondy, które jest bardzo kosztowne w obliczu ich międzynarodowych roszczeń. I paryżanka Alexise Duchêne tego nie ukrywa: „Pomysł dołączenia do francuskiej drużyny zaczyna kiełkować”. Następna runda przeciwko innemu dużemu zawodnikowi, drugiemu rozstawionemu Bahurelowi / Sireixowi, którego do tej pory raczej oszczędzano przy stole.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.