Po blisko 3 tygodniach odpoczynku wielu zawodników, nowych skojarzeniach i wyleczonych kontuzjach rozpoczynamy finałową fazę V turnieju sezonu na torze Premier Padel : Bruksela P2 od poniedziałku 22 kwietnia do niedzieli 28 kwietnia.

Po stronie mężczyzn oczywiście będziemy zainteresowani świetnymi debiutami Juana Lebrona i Paquito Navarro na zawodach zawodowych. Nawet jeśli obaj gracze znają się bardzo dobrze i mieli mnóstwo czasu na przygotowanie się przed drugim P2 roku.

Zwłaszcza, że ​​mogliśmy zobaczyć, że obaj Hiszpanie byli już dobrze sprawni 10 dni temu przeciwko Chingotto / Galanowi podczas meczu towarzyskiego. Druga wiadomość jest taka, że ​​para Paco/Lebron wyprzedza parę Galan/Chingotto w rankingu.

Paco / Lebron wystartuje zatem przeciwko Jaime Muñozowi / Javiemu Garcíi.

Podobnie jak w Puerto Cabella w Wenezueli, belgijska impreza ma rangę P2, ale mimo to zgromadzi najlepszych graczy na świecie: Tapia / Coello, Lebron / Navarro, Stupaczuk / Di Nenno, Galan / Chingotto. Ten ostatni w pierwszej rundzie zmierzy się z Arroyo/Alonso!

Jednym z największych nieobecności jest oczywiście Fernando Belasteguin, którego mieliśmy nadzieję ponownie zobaczyć w Belgii u boku Juana Tello. W końcu, Tello będzie w tym turnieju kojarzony z Semmlerem.

To także powrót Momo Gonzaleza i Alexa Ruiza. Zobaczymy zwłaszcza, jak leworęczny zachowa się po kontuzji.

Tapia / Coello jak zawsze będzie ulubioną parą wśród mężczyzn, zwłaszcza po licznych zmianach par. Zagra przeciwko wykwalifikowanej parze. Stupa / Di Nenno będzie musiał zachować ostrożność w pierwszej rundzie przeciwko Rico / Gutierrezowi.

W losowaniu kobiet Ari Sánchez i Paula Josemaría powracają po nieobecności w Wenezueli, podczas której koronowano Delfi Brea i Beę González.

Mecze będą transmitowane na kanale Youtube Premier Padel i moglibyśmy mieć od ćwierćfinału mecze transmitowane w Canal +. Postaramy się to szybko potwierdzić.

Po Belgii, wreszcie będzie można kontynuować podróż w kierunku Hiszpanii następnie w Ameryce Łacińskiej.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.