Na pierwszy turniej Premier Padel sezonu w Hiszpanii, Sewilla P2 odbędzie się w wyjątkowej scenerii: stadionie olimpijskim La Cartuja.

Obiekt będzie gospodarzem turnieju od 28 kwietnia do 5 maja, trzy tygodnie po finale Copa del Rey w piłce nożnej. Andaluzyjski stadion ulegnie przemianie dzięki instalacji trzech torów padel ustawione i przymocowane do krawędzi boiska, w pobliżu trybun bocznych, które będą przyjmować publiczność.

Organizacja w pełni wykorzysta to wyjątkowe otoczenie. Kort centralny zostanie umiejscowiony poniżej zakrętu stadionu i otoczony będzie dodatkowymi trybunami. Idealny projekt do śledzenia akcji pomimo topografii La Cartuja.

Kibice bez problemu przyjdą licznie, zwłaszcza że cena biletów, biorąc pod uwagę tę faraońską oprawę, jest więcej niż atrakcyjna: 7,50 euro za pierwszy dzień (28 kwietnia), potem 15 euro dziennie przez resztę tygodnia. W efekcie na sobotę 4 kwietnia, czyli dzień półfinału, bilety są już wyprzedane!

Pomimo tego, że turniej należy do najniższej kategorii obiegu Premier Padel, miasto Sewilla i organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić wspaniałą oprawę zarówno publiczności, jak i najlepszym graczom na świecie, którzy będą obecni pod koniec miesiąca.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!