To był ich weekend. W finale który będzie miał dwa aspekty, para Soubrié/Dardaine wygrała w Strasburgu, ale nie bez przerażenia. Ulubiona para finału według rankingu musiał walczyć pokonać Fionę Ligi i Tiffany Phaysouphanh, że dasz ulubieńców tego spotkania.

Dans mecz z wieloma zwrotami akcji, Marie-Amélie Dardaine i Charlotte Soubrié ostatecznie wygrywają: 6/2 3/6 6/4 za 2h07.

Recital Dardaine/Soubrie

Numer 2 w tym turnieju rozpoczął mecz znacznie lepiej niż ich przeciwnicy. Jeśli przegrają dwa pierwsze mecze, następnie powodują powrót Fiony i Tiffany, który nie może oddychać w pierwszej rundzie.

Marie-Amélie cierpi, swoją lewą łapą, po przekątnej od Fiony Ligi. Gra jest czysta, przejrzysta i od razu czujemy, że obaj gracze to zrobili kontrolę nad tą częścią. Jest zatem bardzo logiczne, że biorą pierwszy zestaw: 6/2.

SOUBRIE DARTAINE P2000

A potem wszystko się zmienia…

Biorąc pod uwagę przebieg pierwszej rundy, trudno nam było sobie wyobrazić tę Charlotte i Marie-Amélie mógłby stracić wątek tego spotkania. Jednak jest dobrze Fiona i Tiffany, które pękają pierwsze w tym drugim secie.

Tym razem trzeciego nasionka nie można przesunąć w górę. Zmiana taktyki jest wyraźna , Fiona i Tiffany posuwają się znacznie dalej do przodu. Znacznie bardziej agresywny, Południowcom udaje się po mistrzowsku prowadzić drugą rundę.

PHAYSOUPHANH LIGI P2000

Charlotte Soubrié i Marie-Amélie Dardaine radzą sobie z tym

Fiona i Tiffany kontynuują dobrą passę w trzecim secie. Z tą samą szybkością, co w drugim secie, para Phaysouphanh/Ligi w dalszym ciągu przewyższa swoich przeciwników. Fiona i Tiffany obejmują prowadzenie na początku tej decydującej rundy.

Ale teraz nie ma wśród nich Charlotte Soubrié i Marie-Amélie Dardaine najlepsi francuscy gracze za darmo. W ostatniej rundzie stoją tyłem do ściany niezbędne zasoby wrócić do wyniku i przełamać w najlepszym momencie, na 4/4.

W meczu, w którym bardzo trudno było przewidzieć zwycięzcę, ostatecznie po ponad dwóch godzinach prawdziwej walki zwyciężyła para Soubrié/Dardaine.

"Na początku drugiej trochę zasypiamy", Wyjaśniać Charlotte Soubrié. "Byłem sfrustrowany i trochę irytowany, ale nie chciałem niczego pokazywać moim przeciwnikom„, powierza Marie-Amelie Dardaine. "Na koniec, żeby znów się zmotywować, musieliśmy pokazać pięści, trochę pokrzyczeć, ale nie za bardzo„, podsumowuje.

Wiemy, Marie-Amélie i Tiffany spędziliśmy razem sezon. I choć ostatecznie pozostali w dobrych stosunkach, był „ten mecz w meczu”: „To była mała zemsta za P1500 z Lyonu, bo przegraliśmy przeciwko nim. ”,

STATYSTYKI DARDAINE SOUBRIE

Finał mężczyzn można już śledzić na żywo na kanale Padel Magiczny telewizor :

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.