Le pierwszy P2000 z 2024 r widziałem, jak pary Blanqué / Leygue i Soubrié / Pothier zwyciężyły w UrbanPadel z Nantes-Carquefou.

W ten weekend w Loire-Atlantique panował powrót do szkoły i kibice licznie przybyli, aby ogrzać się na stokach Urban.Padel z Carquefou mogli wziąć udział w padel wysoka jakość. Turniej ogólnie trochę szalony, co może być bardziej normalnego w Carquefou, z małymi niespodzianek na wszystkich piętrach. Mimo to w niedzielę na finałach obecni byli najwięksi faworyci. Rzeczywiście, wśród mężczyzn i kobiet znaleźliśmy nasiona 1 i 2 przeciwstawne w tytule.

Jeśli chodzi o mężczyzn, obecni mistrzowie Francji i wielcy faworyci zawodów Bastien Blanqué i Thomas Leygue po raz kolejny pokazali, że to oni są aktualnymi liderami we Francji.

W finale mocno zaskoczyli ich jednak Adrien Maigret i Hiszpan Adria Mercadal. Na nieszczęście dla niej, druga rozstawiona walczyła dobrze, ale nie była w stanie zrobić różnicy w gorących momentach. Rzeczywiście, para francusko-hiszpańska zdobędzie szesnaście break pointów, ale nie zamieni ani jednego... Mistrzowie gorących momentów, którzy ani razu na turnieju nie odpuścili sobie serwisu, wygrywają 2/6 3/6 w 4:1 i zdobywają swój pierwszy tytuł w sezonie.

Blanque-Leygue-P2000-Nantes-2024

Po stronie kobiet spotkanie rozpoczęło się prawdziwym recitalem Ligi i Phaysouphanh. Ostrzejszy, drugi rozstawiony bardzo szybko zdołał prowadzić 2:4 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do wygrania pierwszego seta. Nie licząc jednak mocnego powrotu Pothiera i Soubrié, którzy przekazali swoim przeciwnikom 1:5 i nieco wbrew wszelkim oczekiwaniom wygrali pierwszą rundę.

W drugim akcie pierwsze ziarno będzie kontynuowało swój impet, pomimo poświęcenia osób z zewnątrz. Końcowy wynik 1/6 4/6 dla Lucile Pothier i Charlotte Soubrié, które świętują koronację swojego nowego związku. Podobnie jak Bastien i Thomas wśród mężczyzn, Lucile i Charlotte nie opuszczą najmniejszego zestawu w drodze do Carquefou.

Soubrie-Pothier-P2000-Nantes-2024

Pierwszy P2000 wydał swój werdykt, do zobaczenia na początku maja na kolejnym, który odbędzie się o godz. PadelZastrzelił Caena.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !