Jak w przypadku panów, czołowe miejsce w P1 UrbanaPadel Nantes-Carquefou odeszła z tytułem kobiet. I podobnie jak Bastien i Thomas, Lucile i Charlotte nie przegrały ani jednego seta w Loire-Atlantique.

To był finał, na który wszyscy czekaliśmy, pomiędzy dwiema ulubionymi parami zawodów. Dwa niedawno powstałe duety, które chciały udowodnić całej Francji, że w 2024 roku będzie trzeba na nich liczyć.

Nieco wbrew wszelkim oczekiwaniom lepiej rozpoczęły spotkanie Fiona Ligi i Tiffany Phaysouphanh. Ostrzejszy, drugi rozstawiony narzucił swoje tempo i zdołał wyrwać się na tablicy wyników: 2/4. Niestety dla nich, outsiderzy w tym meczu nie mieli zamiaru kontynuować marszu do przodu, co było winą Pothiera i Soubrié, którym w końcu udało się stanąć na nogi. Kara szybko spadła po pięciu gemach zdobytych z rzędu i pierwszym secie wygranym 1/6.

Z pewnością faworyci będą kontynuować marsz do przodu w drugim secie kontrolowanym od początku do końca. Dominujące na początku meczu Fiona i Tiffany tak naprawdę nigdy nie były w stanie wrócić do formy po powrocie rywalek, o czym świadczy częściowe 11 gier wygranych z 13 przez Charlotte i Lucile...

Trochę jak ich byli partnerzy Ginier i Touly, zwyciężył w Szwecji, Soubrié i Pothier rozpoczynają swoje nowe stowarzyszenie w najlepszy możliwy sposób. Dobry prognostyk na resztę sezonu!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !