Przy naszym mikrofonie kapitan francuskiej drużyny mężczyzn, Pablo Ayma, powrócił do swoich wrażeń dotyczących Francja mistrzostwa, ale także o przyszłości swojej grupy. Skorzystał również z okazji, aby udzielić kilku rad młodym graczom, którzy chcą osiągnąć najwyższy poziom.

„Muszę pomyśleć o zespole na marzec przyszłego roku”

„Zawsze pojawia się więcej nowych i dobrych graczy. To prawda, że ​​istnieje grupa zawodników, którzy grają bardzo dobrze i biorą udział w kilku konkursach. Za jakiś czas będzie bardzo prawdopodobne, że będą reprezentować francuską flagę.

„Zwykle czekamy i widzimy, jak radzą sobie w różnych konkursach. Moglibyśmy przyjąć finalistów i półfinalistów tych Mistrzostw Francji, ponieważ zasługują na wejście do grupy, ale musimy też sprawdzić, czy nie ma kontuzji, czy jest więcej zasłużonych zawodników. To bardzo trudna decyzja do podjęcia dzisiaj, zwłaszcza że Mistrzostwa Europy odbędą się najprawdopodobniej w marcu przyszłego roku. Nie mamy jeszcze konkretnej daty, ale wiem, że muszę pomyśleć o zespole na ten okres.

„Bardzo lubię tego rodzaju rywalizację”

„Znam wszystkich zawodników, którzy przyjechali rywalizować w ten weekend. Prawdą jest, że szczególnie śledzę najlepszych w kraju, gdy grają na torze FIP.

„Jeśli chcesz, żebym ci podał nazwiska nouveaux zawodników, którzy pokazali wysoki poziom gry, mam na myśli Doriana De Meyera i Thomasa Vanbauce’a. Zagrali bardzo dobry mecz i prawie wygrali z Jeremym Scateną i Dylanem Guichardem. Następnie powiedziałbym Pierre'a Vincenta, który moim zdaniem ma duży potencjał, oraz Maxime'a Jorisa, który jest młody i gra naprawdę dobrze.

Później żałuję, że niektórzy dobrzy gracze, jak Philémon Raichman, nie mogli wziąć udziału w tych mistrzostwach. Mamy także Juliena Seurina i Manu Vivesa, którzy dotarli do półfinału, co pokazuje ich wysoki poziom gry.

„Zawodnicy muszą trenować jak profesjonaliści”

„To dość proces. Graj dobrze padel, to efekt kilkuletnich treningów. Benjamin Tison, Bastien Blanqué i Thomas Leygue trenują jak profesjonalni gracze. Robią to fizycznie i padel codziennie. Otaczają się psychologiem sportu i dietetykiem. Czasami grają i trenują z lepszymi od nich zawodnikami.

Wielu francuskich zawodników nie ma możliwości zmierzyć się z bardziej doświadczonymi rywalami ani zagrać w licznych turniejach. Im więcej konkurujesz, tym lepszy się stajesz. Na przykład Manu i Julien wzięli udział w wielu wydarzeniach w tym sezonie i widać postęp.

„Musimy promować projekty w 100% francuskie”

„Osobiście mówiłem wam, co zawodnik musi zrobić, aby osiągnąć wysoki poziom, ale biorąc pod uwagę, że… padel to sport, w który grają dwie osoby, jeśli nie masz wspólnego projektu z partnerem i nie trenujesz z nim, w ostatecznym rozrachunku dajesz pewną przewagę swoim przeciwnikom. Myślę, że gdy mamy wspólne cele, dobrze jest je realizować. Sukces zostanie osiągnięty poprzez utworzenie trwałej pary na co najmniej rok. Jeśli chodzi o przypadek Juliena i Manu, wydaje mi się, że połączenie sił jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ razem trenują i grają w turniejach. Myślę, że warto podjąć to ryzyko i Francja powinna promować ten w 100% trójkolorowy projekt. Poza tym podoba mi się to bardziej niż stowarzyszenie francusko-hiszpańskie. Dla mnie byłby to ciekawy zakład.

Obejrzyj ten wywiad w całości poniżej

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.