Padel Magazine - Yann Guilcher to nowa postać padel Francuski ze swoim nowym klubem padel w Bordeaux Soccer Park. Udziela nam ekskluzywnego wywiadu, aby przedstawić swój klub, jego możliwości i ambicje.

Padel Magazine - Skąd się dowiedziałeś o padel ?

Yann Guilchier - Przede wszystkim w Sofii na Antipolis, gdzie graliśmy w pobliżu Soccerpark Antibes, a ja widziałem kilka w Hiszpanii, ale umieszczenie ich w hali zapewnia niemały dodatkowy komfort.

Jaka jest Twoja strategia wokół pade w Twoim klubie piłkarskim?

Chcieliśmy innego sportu od naszych konkurentów, a także dotrzeć do innej klienteli. Goście pochodzą ze świata squasha, tenisa, tenisa plażowego i pala, ale nie tylko. Chcieliśmy też więcej dziewczyn w naszym centrum i to się udało.

Le padel działa już od kilku tygodni… Czy możesz już to podsumować?

Klub Padel działa od tygodni 4 i szczerze mówiąc nie sądziłem, że na początku będziemy mieć tak wielu ludzi. Każde pole jest pobierane 4godzin dziennie. Ale przede wszystkim wszyscy ludzie, którzy grali, powiedzieliśmy, że był świetny, więc zakład został wygrany

Co wprowadziłeś, aby zwiększyć padel ?

Najpierw mamy nauczyciela, Jeana François Fabre, który promuje padel w naszym klubie i uczy. Mamy już turniej dla początkujących i drugi turniej, tym razem dla ekspertów, 14 czerwca, który zbliża się wielkimi krokami. 21 czerwca przywieźliśmy grupę 20 squasherów do padel. Wniosek: oszaleli na punkcie tego sportu i teraz rywalizują ze sobą.

Wielu piłkarzy ociera się o padel przy okazji, jaka jest ich postawa? Czy przyjdą grać?

Na początku wielu myślało, że to piłka tenisowa, więc dostali rakiety śnieżne, a teraz wracają. Kobiety piłkarze przychodzą uderzać piłkę, podczas gdy ich mężowie grają, nie jest źle.

Biorąc pod uwagę swoje doświadczenie, jak widzisz rozwój padel we Francji ?

Jesteśmy daleko w tyle za Hiszpanią, ale rozwijamy się powoli, a soccerpark pomaga we francuskim rozwoju PadelMyślę, że to zajmie szybko.

Wiemy, że otoczyłeś się graczami padel którzy mają doświadczenie, czy możesz ich nam przedstawić?

JEFF, nasz nauczyciel, przybył z wieloma graczami Padel z klubu Lacanau. Mamy też grupę tenisistów, którzy podeszli do Padela. Mamy wiele relacji w klubie tenisowym Primerose, takim jak Loïc Ducourau lub Du Bouscat. Więcej wszyscy piłkarze kochają tenis lub squash. To niezła baza obserwujących.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.