Padel Magazine - Yann Guilcher jest nową postacią francuskiego wiosła ze swoim nowym klubem padel w Soccer Park w Bordeaux. Udziela nam ekskluzywnego wywiadu, aby przedstawić swój klub, jego możliwości i ambicje.

Padel Magazine - Jak odkryłeś padel?

Yann Guilchier - Przede wszystkim w Sofii Antipolis, gdzie graliśmy w pobliżu Soccerpark Antibes, a ja widziałem kilka w Hiszpanii, ale umieszczenie ich w hali zapewnia niemały dodatkowy komfort.

Jaka jest twoja strategia wokół klubu piłkarskiego?

Chcieliśmy innego sportu od naszych konkurentów, a także dotrzeć do innej klienteli. Goście pochodzą ze świata squasha, tenisa, tenisa plażowego i pala, ale nie tylko. Chcieliśmy też więcej dziewczyn w naszym centrum i to się udało.

Padel działa teraz przez kilka tygodni ... Czy możesz już dokonać oceny?

Klub Padel działa od tygodni 4 i szczerze mówiąc nie sądziłem, że na początku będziemy mieć tak wielu ludzi. Każde pole jest pobierane 4godzin dziennie. Ale przede wszystkim wszyscy ludzie, którzy grali, powiedzieliśmy, że był świetny, więc zakład został wygrany

Co umieściłeś, aby zwiększyć padel?

Najpierw mamy nauczyciela, Jean François Fabre, który promuje padla w naszym klubie i prowadzi zajęcia. Mieliśmy już turniej dla początkujących i drugi, tym razem dla ekspertów nadchodzi czerwcowy 14. W czerwcu 21 przynieśliśmy do padla grupę squasherów 20. Balance: oszaleli na punkcie sportu i teraz rozgrywają się między nimi.

Wielu piłkarzy naciera ramiona kortami Padel tuż obok, jakie jest ich podejście? Czy oni grają?

Na początku wielu myślało, że to piłka tenisowa, więc dostali rakiety śnieżne, a teraz wracają. Kobiety piłkarze przychodzą uderzać piłkę, podczas gdy ich mężowie grają, nie jest źle.

Jak oceniasz rozwój Padel we Francji?

Jesteśmy daleko w tyle za Hiszpanią, ale powoli dorastamy, a soccerpark pomaga francuskiemu rozwojowi Padela na jego poziomie, myślę, że będzie szybki.

Wiemy, że wiedziałeś, jak otoczyć się graczami Padel, którzy mają doświadczenie, czy możesz nam je przedstawić?

JEFF, nasz nauczyciel, przybył z wieloma graczami Padel z klubu Lacanau. Mamy też grupę tenisistów, którzy podeszli do Padela. Mamy wiele relacji w klubie tenisowym Primerose, takim jak Loïc Ducourau lub Du Bouscat. Więcej wszyscy piłkarze kochają tenis lub squash. To niezła baza obserwujących.

Franck Binisti - Padel Magazine
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.