Padel Magazine – “En ce début d’Avril, le club de la Roquette sur Siagne a accueilli le traditionnel tournoi de début de saison orchestré par Patrick FOUQUET.

Pierwszy weekend (12 / 13 Avril) poświęcony wiosłowaniu kobiet z udziałem większości najlepszych francuskich graczy.

Pary żeńskie 4 zgrupowane razem w tej samej grupie, które zamierzały walczyć.

Logika została uszanowana. Para Géraldine Sorel / Sandy Godard przeciwko Kristinie Clément / Virginie Pironneau była zatem w ostatnim meczu, decydującym o zwycięstwie. Nie trzeba dodawać, że był to pojedynek najlepszych francuskich graczy. Pierwsza gra finału trwała 10 minut i zapowiadała długie i sporne punkty. Godard / Sorel, bardzo silna drużyna, która nie ma sensu, ucieka, by poprowadzić 6 / 3 3 / 0. Chociaż Clément / Pironneau jest w dużej mierze prowadzona, nadal walczy o powrót, zapisze nawet punkt dopasowania do 4 / 5, ale ostatecznie ustąpi miejsca remisowi (wynik końcowy: 6 / 3 7 / 6).

W następny weekend od mężczyzn zależało rozliczenie w klubie Roquette. Ten weekend wielkanocny był miejscem szczególnie trudnych spotkań. Blisko zarejestrowanych par 20 (niektóre odbyły podróż z Marsylii i St Cyr sur Mer w Var).

Przechodząc między kroplami, turniej był w stanie normalnie się rozwinąć i zobaczyć zwycięstwo niepublikowanej pary Jeremy Scatena związanej z nowym graczem, Maxem Moreau (ranking -4 / 6 tenis), który z łatwością wygrał z silna i budząca grozę para St Cyrienne Aurélien Grandmont i Julien Lacroix w wynikach 6 / 3 6 / 1. ”

Para Scatena / Moreau zrobiła duże wrażenie i udowodniła w tym turnieju Roquette, który w ten sposób liczył zawodników wiosłujących 40, że trzeba było na nią liczyć podczas następnych turniejów ...

Zespół Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.