Obecny z australijską drużyną, która podczas mistrzostw zajęła 12. miejsce Świat Seniorzy Plus 2024, Pat Rafter odpowiedział na trzy pytania FIP.

Pat, jak to jest grać padel po byciu znakomitym tenisistą?

To inna dyscyplina i właśnie dlatego ją lubię. To dla mnie nowe wyzwanie i bardzo chcę się uczyć. Nie ma znaczenia, że ​​mój wiek już nie jest na moją korzyść, próbuję dalej! Jedną z różnic jest oczywiście fakt, że zawsze mamy partnera na ziemi. Na padel, to jak gra w szachy ze swoimi przeciwnikami; Aby wygrać, musisz spróbować zdominować ich sprytem i strategią.

Jak widzisz przyszłość padel w Australii ?

Le padel w Australii rośnie, jest to ścieżka stopniowa, ale stała. Musimy w dalszym ciągu promować jego rozpowszechnianie i kto wie, może za dziesięć lat będziemy w stanie konkurować z Hiszpanią!

Kim są Twoje referencje wśród graczy?

Hiszpanie są bardzo dobrzy, ale wśród tych, którzy brali udział w Mistrzostwach Świata Seniorów FIP, widziałem kilku bardzo mocnych zawodników. padel. Zawsze czegoś się nauczysz, obserwując ich grę. Ogólnie rzecz biorąc, na takim turnieju czujesz jedność zespołu, doceniasz swoich kolegów z drużyny i lubisz przebywać z nimi i grać razem. To było dla mnie bardzo ekscytujące.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !