Odnajdujemy Paula Daulana, głównego bohatera serii W sercu du padel po sześciu miesiącach spędzonych Padel Stuff Bilbao pod wodzą byłego zawodowego zawodnika Andoniego Bardasco.

Dziesięć lat w sześć miesięcy...

„Obszary, w których jako zawodnik poprawiłem się najbardziej, to obrona i ogólne zrozumienie gry: ruch, zarządzanie prędkością, rytm, maskujące strzały…

W Pau nie brałem lekcji, byłem pozostawiony sam sobie: rozegrałem swoje mecze, trochę się poprawiłem, ale nadal popełniałem swoje błędy. Kiedy spotykasz kogoś takiego jak Andoni, który naprawdę zna ten sport i wszystkie jego aspekty, jest to ogromny impuls do postępu. Mówimy o kimś, kto należał do najlepszych na świecie, a trenowali go trenerzy światowej klasy, jak Gaby Reca, Horacio Clementi…

Przy tempie, jakie osiągałem przed wyjazdem do Bilbao, osiągnięcie takiego postępu jak w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zajęłoby mi dziesięć lat! Kiedy przybyłem, dał mi do zrozumienia, że ​​nie wiem, jak się poruszać ani jak się bronić, że zawsze jestem daleko od piłki… Od razu zdałem sobie sprawę, że jest nad czym pracować!”

Dyskusja Paula Daulana i Andoni Bardasco padel

Zatwierdzony cel: postęp jako trener

„We Francji wziąłem udział w TFP, bardzo dobrze jest nauczyć się tworzyć sesję, poznać główne zasady tego sportu. To w zupełności wystarczy, aby dotrzeć do odbiorców na poziomie wprowadzającym, ale aby móc trenować zawodników wyczynowych, wymagane jest dalsze dogłębne szkolenie. I to jest dokładnie to, co robiłem przez ostatnie sześć miesięcy.

Jako nauczyciel sprawia mi to przyjemność, ponieważ mam zupełnie innych odbiorców. Mam zawodników na każdym poziomie, młodych ludzi, którzy marzą o byciu profesjonalistami, ale także nowych, którzy nigdy nie uprawiali sportów rakietowych! Dzięki temu mogę doskonalić się we wszystkich obszarach i poszerzać zakres swoich umiejętności.”

Nowa rola w środku Padel Stuff

„Coraz częściej biorę udział we wszystkich kursach organizowanych przez Andoni i z każdym dniem daję coraz więcej lekcji. To wynik mojej prośby, a pomysł jest taki, aby zostać trenerem na pełny etat Padel Stuff Od września.

Bardzo dobrze dogadujemy się z Andonim, wypracowaliśmy doskonałą organizację, która pozwala mi się rozwijać, jednocześnie zaspokajając potrzebę.

Dyskusja Bardasco Daulan Inaki Padel Stuff Bilbao

Jak powiedziałem wcześniej, mamy zarówno początkujących, jak i zawodników, którzy rywalizują, nawet na wysokim poziomie, z baskijskim numerem 1 poniżej szesnastu lat, tenisistów, którzy grali w ATP, zawodników biorących udział w FIP Tour... Andoni się tym zajmuje graczy rano, widzi wszystkie ich obszary postępu, a po południu każę im pracować nad wcześniej zidentyfikowanymi obszarami.

Przychodzi mnóstwo ludzi, ludzie zewsząd, aż w końcu znalazło się miejsce dla dodatkowego nauczyciela. Pomysł jest więc taki, że zostanę jeszcze co najmniej rok.

A potem, jak już wiesz, będzie drugi sezon At the Heart of padelz innym graczem i to ciekawe, że mogę też trochę pomóc tej osobie, przekazać mu na swój sposób wszystko, czego nauczył mnie Andoni.

Zdobądź wiarygodność

„Celem, kiedy zdecydowałem się przyjść do Bilbao, było doskonalenie się jako zawodnik, aby być bardziej wiarygodnym jako trener. Zdobywaj poziom, aby móc przekazywać więcej rzeczy, a także móc pomagać bardziej doświadczonym graczom.

Obecnie trenuję średnio trzy razy w tygodniu: mamy grupę z Andonim, ale w tej chwili nie robię turniejów, bo nie bardzo mam czas. Od mojego przyjazdu zagrałem tylko w jednym turnieju w Bilbao. Gdybym mógł, chciałbym móc robić więcej, nawet wrócić do Francji, aby więcej grać, ale bez żadnych prawdziwych ambicji sportowych. Pomysł jest taki, żeby robić to bardziej dla zabawy, zastosować w praktyce to, nad czym pracuję, i zobaczyć swoje postępy w kontekście rywalizacji. W tej chwili nie mam na to wystarczająco dużo czasu, ale w przyszłości zdecydowanie zamierzam ponownie wziąć udział w turniejach. ”

Paul-daulan-Padel-rzeczy-część-pista-of-padel

Obszary, nad którymi należy pracować W samym sercu padel

„Zawsze muszę się doskonalić we wszystkim, co wiąże się z graniem strzałów znad głowy: bandeja, vibora, rozwal... W podejściu Andoniego musisz być dobry na poziomie podstawowym, aby być dobrym padel. A ponieważ pracuje ze mną długoterminowo, najpierw chciał stworzyć pewne podstawy, abym mógł się rozwijać w sposób zrównoważony. Krótko mówiąc, przez ostatnie sześć miesięcy spędziłem stosunkowo mało czasu w sieci! (śmiech)

Ale teraz, gdy udało mi się nauczyć kilku podstawowych umiejętności, będziemy mogli się dobrze bawić i ćwiczyć wszystko, co jest związane z wysokimi piłkami!”

Paul Daulan W sercu padel bandeja padel stuff

Różnice z Francją

– Tutaj gracze są ogólnie całkiem dobrzy w obronie. Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od poziomu, ludzie przede wszystkim starają się być precyzyjni, aby nie popełniać błędów, zanim będą chcieli oddać decydujące strzały. We Francji często widzimy bardziej agresywnych graczy, którzy szukają wygranych punktów. To różnica w nastawieniu, która wynika z faktu, że we Francji gracze padel często wywodzą się z tenisa, podczas gdy w Hiszpanii panuje kultura padel Przez lata. Ostatecznie ma to sens, a różnica w filozofii powinna z czasem się zacierać”.

Nowa gwiazda?

„To prawda, że ​​kiedy ludzie przychodzą do akademii, często mówią mi, że mnie widzieli Padel Magazine. Oczywiście miło jest widzieć, że ludzie śledzą serial, ale nie dotarliśmy jeszcze do punktu, w którym możemy mówić o sławie! (śmiech)"

Pod koniec sezonu zrobimy jeszcze raz rozliczenie!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !