Jedną z największych różnic w rywalizacji na francuskim torze jest liczba punktów zgromadzonych w celu poprawy Twojego rankingu, głównie w pierwszej 500. Różnica punktów potrzebna do dotarcia do pierwszej 100 Francuzów wzrosła w ostatnich latach.

punkty-rankingu-ewolucji-padel

Dowodem jest ta tabela i rosnąca tendencja w zakresie liczby punktów, jakie należy uzyskać, aby z roku na rok zajmować podobną pozycję w rankingu.

Na początku 2020 r. nastąpił nagły wzrost. Od tego czasu wzrost trwa nieprzerwanie.

Można to wyjaśnić na kilka sposobów. Jednak jedna zmiana jest rażąca: jest nią oczywiście liczba licencjobiorców.

W grudniu 2023 r. Oto rozkład konkurentów / licencjobiorców padel

liczba licencjobiorców padel

W grudniu 2019 r.:

liczba licencjobiorców padel

W grudniu 2018 r.:

liczba licencjobiorców padel

Aby dokładnie zrozumieć ewolucję liczby punktów w odniesieniu do rankingu na przestrzeni ostatnich lat. Oto kolejny ciekawy stół.

Ewolucja liczby licencjobiorców padel od końca 2018 r. do grudnia 2023 r. i mechanicznie liczba rozdzielanych punktów we Francji wzrasta.

O ile przed 2019 rokiem rozdysponowaliśmy niecałe 2.5 miliona punktów, o tyle w grudniu 2023 roku rozdaliśmy już prawie 14 milionów punktów!

ranking-top-100-padel
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.