Jedyny trójkolorowy zawodnik startujący w tym tygodniu w Belgii, Alix Collombon zakwalifikował się dziś wieczorem do drugiej rundy P2 w Brukseli Julia Bidahorria.

W pierwszej rundzie para francusko-argentyńska zmierzyła się z Belgami numer 1 i 2. Helena Wyckaert (101) i An-Sophie Mestach (152). Po rundzie obserwacyjnej na początku meczu Collombon i jego partner dokonali pierwszego przełamania i szybko poszybowali do zwycięstwa w pierwszej rundzie z wynikiem sześć gemów do dwóch.

W drugim secie, przy wsparciu publiczności Sądu Centralnego Gare Maritime Tour & Taxis, Belgowie utrzymali się i bezskutecznie zdobyli pierwszy i ostatni break point. Collombon i Bidahorria ponownie podnieśli tempo, aby zakończyć ostatnią przerwą: 6/2–6/3 po nieco ponad godzinie gry.

Podobnie jak w Puerto Cabello, Alix Collombon i Julieta Bidahorria wchodzą do drugiej rundy P2 i po raz kolejny czeka ich duże wyzwanie. Francuska numer jeden i jej partner rzucą wyzwanie światu numer dwa, Delfina Brea et Beatriz González.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!