Rok 2024 będzie dużym punktem zwrotnym dla elity padel na całym świecie od World Padel Tour całkowicie ustąpi Premier Padel. W sumie są to 25 turniejów, które utworzą ten kalendarz: 9 P2, 11 P1, 4 Major i Master na koniec sezonu, zaplanowane tuż przed Świętami Bożego Narodzenia (18-22 grudnia)!

Zdecydowanie międzynarodowy kalendarz z Odwiedziliśmy 18 krajów i 5 kontynentów : Arabia Saudyjska, Katar, Meksyk (2), Wenezuela, Belgia, Hiszpania (4), Paragwaj, Argentyna, Chile, Francja (2), Włochy (3), Holandia, Niemcy, Finlandia, Szwecja, Egipt, Kuwejt, Zjednoczone Emiraty Arabskie Emiraty.

Podobnie jak w zeszłym roku zaczniemy od Zatoki Perskiej, następnie udamy się do Ameryki Środkowej i Południowej, a następnie do Europy. Wróć do Ameryki Południowej, a następnie wróć na ponad jedną czwartą do Europy i zostaw w tyle na Bliskim Wschodzie (oraz w Afryce z Egiptem) i zatrzymaj się w Meksyku, a następnie zakończ rok w Europie, tradycyjnym P1 w Mediolanie i wycieczką Finały (odpowiednik Finału Master) w Barcelonie podobnie jak w tym roku.

Calendario-First-Padel-2024

Jak widzisz, Francja będzie uprawniona do dwóch turniejóws, Roland-Garros Major (od 30 września do 6 października), podobnie jak w poprzednich dwóch latach, oraz nowe zawody: P2 w Bordeaux, zaplanowane na 10-16 czerwca. Francja jest jednym z zaledwie czterech krajów, które w tym sezonie będą gospodarzami więcej niż jednego turnieju!

Mała niespodzianka w Europie: jeśli miasta Düsseldorf, Mediolan, Bruksela czy nawet Paryż zostały utrzymane, Amsterdam przegrywa konkurencję z Rotterdamem.

Ten zdecydowanie międzynarodowy kalendarz oczywiście nie spełnia swojego zadania Hiszpania, która będzie miała „tylko” 4 turnieje, co stanowi dużą różnicę w porównaniu z poprzednimi latami…

Odnowiono listę krajów, które w ciągu ostatnich dwóch sezonów organizowały 4 Majors: Katar, Włochy, Francja i Meksyk.

Luigi Carraro, prezes FIP, w każdym razie jest zachwycony tym nowym kalendarzem: „Sezon 2024 oznacza początek nowej ery dla Premier Padel podczas gdy obwód obejmuje 25 turniejów organizowanych na 5 kontynentach, stając się w ten sposób naprawdę pierwszym profesjonalnym światowym torem padel.

Razem z naszymi federacjami krajowymi cieszymy się, że sport rośnie wśród publiczności i uczestników na całym świecie, w miarę jak trasa odwiedza nowe miasta i kraje, inspirując kolejne pokolenia. Do Międzynarodowej Federacji padeljesteśmy dumni, że możemy stworzyć ogromne dziedzictwo i zbudować świetlaną przyszłość dla naszego sportu, stawiając graczy w centrum organizacji tournee. Mamy nadzieję, że rok 2024 będzie dla nas najbardziej ekscytującym sezonem Premier Padel i dla padel ogólnie".

A Wy, co sądzicie o tym kalendarzu?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !