Turnieje następują jeden po drugim i dla niektórych nie są takie same. Rzeczywiście pary, które najbardziej zaskoczyły podczas P1 w Riyadzie, zostały już wyeliminowane w Doha…

Pierwszy, co ostatecznie nie jest zaskakujące, to ten, w skład którego wchodzą Salva Oria i Ignacio Sager. Po posiadaniu przeciwstawił się wszelkim przeciwnościom w Arabii Saudyjskiej, obcy weszli frontowymi drzwiami do Kataru. Zmuszeni do poddania się w półfinale przeciwko Coello/Tapia, Oria i Sager przez cały ostatni tydzień korzystali ze swoich zasobów. Do tego stopnia, że ​​wczoraj w silniku nie zostało zbyt wiele paliwa, aby wziąć udział w pierwszym turnieju głównym sezonu. Przegrali 2/6 6/1 2/6 z Chozas/Perino.

Bardziej zaskakująca jest porażka Lucasa Campagnolo i Agustina Gutiérreza z Javim Garcią i Javim Barahoną. Po pokazaniu doskonałego poziomu gry i dotarciu do ćwierćfinału w Riyadzie Argentyńczyk i Brazylijczyk udają się do Kataru. Zaczęli jednak dobrze, ale dosłownie eksplodowali z tyłu. Końcowy wynik 5/7 6/3 6/1 dla Hiszpanów!

Aris Patiniotis i Facundo Dominguez również przeciwstawili się przewidywaniom w Arabii Saudyjskiej, niespodziewanym zwycięstwem nad Fernando Belasteguinem i Lucho Caprą. Jednak wczoraj nie wytrzymali długo w meczu z Teo Zapatą, ponosząc porażkę w dwóch setach 6/4 6/3.

Dzięki tym trzem przykładom mamy nowy dowód na to, że najtrudniejszą rzeczą w sporcie na wysokim poziomie nie jest stworzenie exploita, ale możliwość jego potwierdzenia z czasem…

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !