Gdy gracze świętują nowy rok, oczy wszystkich są już zwrócone na kolejny sezon, który zapowiada się wybuchowo, biorąc pod uwagę... kalendarz ujawniony przez Premier Padel.

Para Lebron/Galan numer 1

Jeśli Arturo Coello i Agustin Tapia byli najbardziej płodnymi graczami w 2023 roku, to Juan Lebron i Ale Galan rozpoczną rok 2024 na szczycie tabeli. ranking FIP, do rankingu uwzględniono tylko trzy turnieje World Padel Tour Liczenie roku 2023.

Jeśli początek nowego ćwiczenia będzie przypominał koniec poprzedniego, debaty zdominują trzy pary: wspomniana wyżej dwójka oraz Di Nenno/Stupaczuk. TO Superpiby, którzy sprawili, że Coello / Tapia trząsł się niemal do samego końca, nie są niezbyt szczęśliwy, że wystartował z trzeciego miejsca i będą chcieli udowodnić, że zasługują na więcej. Zapowiada się zatem bardzo gorąco pomiędzy trzema parami, które obecnie mają pewną przewagę nad konkurencją i trudno powiedzieć, która z trójki będzie najskuteczniejsza. A za nimi też nie jest ustalona hierarchia…

W zeszłym roku Navarro i Chingotto ugruntowali swoją pozycję jako czwarta para, ale Andaluzyjczyk i Argentyńczyk nie będą już współpracować w 2024 r. Paquito będzie ewoluować wraz z Sanyo i zreformować duet, który bardzo dobrze sprawdzał się w 2016 r. i który rozpocznie rok w czwarta pozycja. Czy jednak osiem lat później dwójka mężczyzn, którzy w tym roku będą obchodzić odpowiednio 35. i 40. urodziny, będzie równie skuteczna?

Za nimi znajdziemy kolejną nową parę, Gonzalez/Chingotto. Duet, który niewątpliwie będzie bardzo solidny, ale któremu może brakuje trochę siły ognia, aby konkurować z najlepszymi. Siła ognia, której nie brakuje w Ruiz / Tello, parze, która w 2023 r. tak naprawdę nie znalazła klucza. Czy w 2024 r. będzie mogła wreszcie wyrazić się w pełni?

Mając prawie 45 lat i swój ostatni sezon, Bela chce wykorzystać nową współpracę z Caprą, aby wrócić na szczyt. Jakiego poziomu możemy spodziewać się po argentyńskiej parze?

Jeśli Bergamini i Ruiz, dzięki dobrym wynikom w ciągu ostatnich dwóch sezonów na Premier Padel rozpoczną rok w Top 8, będą musieli zwrócić szczególną uwagę na dwa młode duety, którym nie brakuje talentów: Nieto / Sanz i Garrido / Yanguas. Jeśli wiemy, czego możemy się spodziewać po pierwszym – który, biorąc pod uwagę ubiegłoroczny poziom, może śmiało ubiegać się o czwarte miejsce – to bardzo liczymy na drugiego, który na papierze nie mógł być groźniejszy!

Top 10 dla mężczyzn na początek 2024 roku

 1. Lebron/Galan – 22 400 punktów
 2. Coello/Tapia – 20 630 punktów
 3. Di Nenno / Stupaczuk – 18 punktów
 4. Navarro/Gutierrez – 12 800 punktów
 5. Gonzalez/Chingotto – 11 936 punktów
 6. Belasteguin/Capra – 10 punktów
 7. Tello/Ruiz – 8 punktów
 8. Bergamini/Ruiz – 5 punktów
 9. Nieto/Sanz – 5 punktów
 10. Garrido / Yanguas – 5 punktów

Duża przewaga czołowej trójki pań

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, zauważamy, że czołowa trójka ma znaczną przewagę nad pozostałymi parami. Co więcej, to nie przypadek, że wszyscy prześladowcy postanowili się rozdzielić. Walka o czwarte miejsce będzie zatem tradycyjnie toczyć się pomiędzy nowymi duetami Araujo / Riera i Salazar / Icardo. Trudno w tej chwili powiedzieć, co za tym stoi, ponieważ duety Castello / Osoro i Jensen / Virseda nie są już istotne. Jednak najprawdopodobniej Castello i Jensen, którzy bardzo dobrze rozpoczęli 3 rok, powinni wrócić razem, zaś Virseda i Osoro powinni stworzyć zupełnie nowy duet. Te dwie hipotetyczne pary powinny być najlepiej przygotowane, aby rzucić wyzwanie obecnej hierarchii.

Logicznie rzecz biorąc, w czołówce powinniśmy znaleźć się właśnie te siedem duetów, a wraz z odejściem na emeryturę bliźniaków Alayeto będzie wielka walka o ósme miejsce. Bitwa, w której powinny wziąć udział Alix Collombon i Lorena Rufo.

Zapowiada się zatem bardzo interesująco na mniej więcej wszystkich poziomach, a nawet w pierwszej trójce, ponieważ po rozpoczęciu sezonu całkowitej dominacji Sanchez i Josemaria zobaczyli, że Brea i Gonzalez udowodnili, że są bardzo poważnymi konkurentami. Martita Ortega i Gemma Triay, które sporadycznie pokazywały naprawdę dobre rzeczy, będą chciały udowodnić, że potrafią powalczyć o pierwsze miejsce!

Top 5 na początek 2024 roku dla pań

 1. Josemaria/Sanchez – 25 120 punktów
 2. Gonzalez/Brea – 17 960 punktów
 3. Ortega/Triay – 17 820 punktów
 4. Salazar/Icardo – 10 014 punktów
 5. Araujo/Riera – 8 pkt

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !