W pierwszym półfinale nie było niespodzianek Premier Padel Rijad P1. Arturo Coello i Agustin Tapia pokazali, że są już bystrzy i nie pozwolili Salvie Orii i Ignacio Sagerowi powtórzyć wyczyny z poprzednich rund.

Oczywiście trochę nieśmiali pod presją półfinału turnieju na tym poziomie, gracze z zewnątrz nie byli w stanie w piątek zaprezentować swojej gry. Oczywiście większość winy leży po stronie Arturo Coello i Agustina Tapii, którzy potrafili wykorzystać szybkie warunki do narzucenia tempa.

Co gorsza dla „małych kciuków”, Salva Oria, wyraźnie zmęczona sekwencją meczów, musiała wycofać się z powodu kontuzji uda, a na tablicy wyników widniał wynik 6/3 3/2 na korzyść Coello i Tapii.

Tym samym Riyad P1 kończy się dla Orii i Sagera, którzy mogą sobie pogratulować, że przeciwstawili się wszystkim prognozom w Arabii Saudyjskiej. Miejmy nadzieję, że obaj zawodnicy będą na 100% gotowi za dwa dni w pierwszej rundzie w Doha.

Ze swojej strony podopieczni Gustavo Pratto kwalifikują się do finału i czekają na nazwisko swoich przeciwników, co w finale będzie prawdziwym szokiem, niezależnie od tego, co się stanie. Rzeczywiście, są zwycięzcami mecz Lebron / Galan vs Di Nenno / Stupa kto zmierzy się z parą hiszpańsko-argentyńską!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !