Są one nierozerwalny. Od ponad roku, Franco Stupaczuk et Martina Di Nenno świecić na padel światowy. W zeszłym roku w WPT zajęli miejsce tuż za Coello i Tapią pomimo otrzymanych telefonów, Martin i Franco postanowili kontynuować współpracę.

Ich sezon rozpoczął się od półfinałowej porażki w trzech setach juan lebron et Ale galan à Rijad. Od teraz Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno, posiadaczy tytułu, są w ćwierćfinale Kataru Major. Idealny czas na małą pogawędkę Stupa rozpoczęcia sezonu z Martinem, jego opinii na temat „pojedynczy obwód” i jego ambicja, aby stać się numerem 1 na świecie.

Dobry początek sezonu

To dobry początek sezonu. Oczywiście miejsce w pierwszej ósemce, a nawet w pierwszej czwórce, jak w Riyadzie, zawsze jest bardzo dobre. Muszę to powiedzieć wymagania wobec zespołu i ludzi, którzy za nami podążają, są bardzo wysokie.

Później jeszcze lepiej byłoby dostać się do finału. A co z zdobyciem tytułu na końcu?

Jego związek z Martinem Di Nenno

Wydaje mi się, że w tabeli mężczyzn pierwsze trzy pary w rankingu to te, które wspólnie zakończyły rok w 2023 roku. Myślę, że jest różnica, która koniecznie robi się, gdy w pierwszych turniejach trzeba wygrywać mecze.

Różnica dotyczy także wrażeń na torze. Później jest to oczywiste przebywanie razem to zaleta po spędzeniu roku po tej samej stronie toru. Myślę, że im więcej pracujesz, im lepiej znasz swojego kolegę z zespołu, tym bardziej produktywna staje się ta para.

Turnieje planowane na A1 czy UPT?

Nie wiem, czy zobaczysz mnie na innych trasach. Myślę, że nie, ale nigdy nie wiadomo. Zobaczymy, jakie warunki postawią turnieje, to też zależy od kalendarza…

Właściwie sądzę, że nie, ale nie wypowiadam się kategorycznie w tej kwestii.

Dla jednego dużego obwodu czy kilku obwodów?

W zeszłym roku i rok wcześniej graliśmy ponad 24 turnieje. Musieliśmy grać na dwóch różnych torach. Nie sądzę, że to dobra rzecz dla zawodników, ale także dla widzów.

Pomiędzy dwoma turniejami trudno jest utrzymać swój poziom. Poza tym prawie nigdy nie ma nas w domu. Ostatnie dwa lata były nierealne. Powiem Wam, że wracaliśmy do domu, żeby znowu wyjechać. Nie mieliśmy nawet czasu na pranie rzeczy, musieliśmy to robić w czasie zawodów!

A poza tym, powtarzam, gracze nie mogli co tydzień oferować tego samego show. Było dużo zmęczenia i mnóstwo kontuzji... No więc Myślę, że 25 turniejów wystarczy w kalendarzu.

World Padel Tour Premier Padel Fusion 2024

Cztery turnieje w Hiszpanii, pierwszy w historii

To niefortunne dla Hiszpanów i niefortunne dla nas, że mamy tylko 4 turnieje w Hiszpanii. Zwłaszcza, że ​​wszyscy mieszkamy blisko Madrytu. Pod tym względem trochę nas to zasmuca.

Ale z drugiej strony, jeśli chcemy padel rozprzestrzenia się i staje się sport olimpijski, musi zostać wyeksportowany do wszystkich krajów i być dostępny dla każdego.

Konieczna przemiana serca

To mój wybór, czy zmienić rakiety (nowa Stupa pala ICI). Chciałem, żeby moja rakieta lepiej dostosowała się do mojej gry i być nieco sztywniejsze, zwłaszcza że będzie bardzo gorąco i odbędzie się wiele turniejów na wolnym powietrzu.

Wiemy, że słońce ma ogromny wpływ na mech. Chcemy uniknąć nadmiernej utraty plonów i nadmiernego zużycia, gdy jest dużo słońca i jest bardzo gorąco.. Dlatego też farba będzie czarna!

Ostatecznie różnica między ST2 i ST3 to tak naprawdę tylko kwestia gumy. Następuje także zmiana estetyczna, wraz z nowym kolorem: staramy się stworzyć bardziej elegancką rakietę

Jakie są Superpiby zostać numerem 1?

W końcu wygraliśmy wiele tytułów w zeszłym sezonie i nie zajęliśmy pierwszego miejsca. Zawsze jest ktoś, kto wygrywa trochę więcej. W sezonie”normalny" moglibyśmy ukończyć wyścig z numerem 1. Ale byli Agustin [Tapia] i Arturo [Coello], którzy wygrali wszystkie turnieje w pierwszej połowie sezonu.

Potem pod koniec roku pojechaliśmy do Meksyku. Jeśli zrobimy ten sam sezon co rok temu, możemy zająć miejsce numer 1.

stupa nenno premier padel 2023 Katar

Czytelnicy niezbyt optymistycznie nastawieni do Stupy/Di Nenno…

Myślę, że Lebron/Galan i Coello/Tapia mają bardziej… wybuchową grę. TO padel które rozwijają się każdego dnia, jest bardzo szybkie... Ale w końcu Nie obchodzi mnie, co ludzie myślą.

Codziennie robimy co w naszej mocy, aby ukończyć numer 1... Może uda nam się to osiągnąć, a może nie, zobaczymy!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.