Na co należy zwrócić uwagę, aby prawidłowo pielęgnować sztuczną murawę toru sportowego? padel ? Jakie wskaźniki sugerują, że nadszedł czas na jego wymianę?

Wśród wszystkich składników pola padelnawierzchnia z trawy syntetycznej jest bez wątpienia najbardziej narażona na zużycie, ponieważ jest używana na co dzień, aby zapewnić zawodnikom doskonałą przyczepność do podłoża, optymalną amortyzację oraz płynne i liniowe odbicie piłki.

Aby zagwarantować wysoki poziom zabawy i komfortu w miarę upływu czasu, należy o tym zawsze pamiętać znaczenie właściwej pielęgnacji trawnika, aby pozwolić mu trwać dłużej.

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​sztuczna trawa średnio może wytrzymać od 3 do 6 lat, w zależności od jakości wybranych materiałów, stopnia wykorzystania gruntu, poziomu utrzymania… Liczby są równie różne w przypadku boiska krytego i zewnętrznego.

Dobra konserwacja

nxpadel 2024

Zobaczmy więc, jakie są niezbędne środki ostrożności, które należy wdrożyć, aby zrobić to idealnie.

Sprzątanie ziemi : bardzo ważne jest, szczególnie na terenach zewnętrznych, wyeliminowanie liści, gałęzi, mchów i chwastów, które rozkładając się mogą prowadzić do powstawania grzybów lub innych mikroorganizmów, które z czasem niszczą włókna pokrycia. Wykonywanie tej czynności co tydzień za pomocą miotły lub grabi jest z pewnością pierwszym krokiem w pielęgnacji trawnika. padel.

Działanie na pęcherze, zmarszczki lub „kurczenie się dywanu” : Często zdarza się, że na powierzchni sztucznej trawy tworzą się pęcherze lub zmarszczki, albo też dywan kurczy się pod wpływem zmian temperatury. Wszystkie te aspekty nieubłaganie szkodzą odbiciu i przyczepności, dlatego konieczne jest wezwanie wykwalifikowanych pracowników serwisu, którzy za pomocą specjalnych urządzeń rozwiążą problem.

Redystrybucja piasku : Warto wiedzieć, że aby piłka odbijała się równomiernie we wszystkich obszarach kortu, należy rozprowadzić piasek, który ma tendencję do gromadzenia się wzdłuż okien lub w pobliżu siatki. Można to zrobić za pomocą klasycznego pędzla lub za pomocą specjalnej maszyny ze szczotkami obrotowymi.

Chociaż dobra konserwacja dywanu niewątpliwie zapewnia większą trwałość dywanu, nie jest ona nieskończona i prędzej czy później nadejdzie czas na jego wymianę.

Jak uświadomić sobie, że jest to konieczne?

Wyjaśniamy Ci:

Utrata wysokości linii : wraz z tarciem między piaskiem a butami żyłka zużywa się coraz bardziej, staje się coraz krótsza i w końcu nie jest już w stanie utrzymać piasku i zapewnić dobrego odbicia.

Zerwanie drutu : zawsze z powodu tarcia pomiędzy piaskiem a butami, rozdarcie (można je ograniczyć poprzez wypełnienie odpowiednią ilością piasku) pewnego dnia będzie nieuniknione, a gdy obecność włókien i gruzu rozrzuconych na ziemi będzie masowa, będzie czas wkroczyć i wymienić dywan.

nxpadel 2024

Jak widzieliśmy w poprzednich przykładach, tarcie butów o piasek to niewątpliwie jeden z aspektów, który bardziej niż jakikolwiek inny przyspiesza zużycie sztucznej murawy i właśnie na tym aspekcie NXPadel, włoskiego producenta kortów tenisowych padel en włókno szklane , pochylił się, żeby przestudiować swój pomysł na dywan padel.

Nazywa się ZeroS i jest oficjalnie sprzedawany od listopada 2023 r., jest pierwszym padel do świata, który dzięki dużej gęstości teksturowanych włókien o małej wysokości, nie wymaga użycia piasku jako wypełniacza (stąd nazwa ZeroS).

Dzięki temu aspektowi jego wytrzymałość w miarę upływu czasu wzrasta o 30/40% i nie ma potrzeby dodawania piasku, aby zachować prawidłowe odbicie i optymalną przyczepność.

Co więcej, ZeroS jest całkowicie związany z ziemią i dlatego powstawanie zmarszczek lub pęcherzyków jest niemożliwe. Nie występuje również zjawisko kurczenia się dywanu.

nxpadel niebieski tor

Wreszcie ZeroS nie ma podkładu lateksowego, ale mata jest wykonana w 100% z włókien teksturowanych.

Dzięki temu można wykorzystać nawierzchnię do zabawy aż do ostatniej warstwy drutu, nie martwiąc się o dotarcie do podpórki. Czynnik ten powoduje jedną niesamowitą zaletę ZeroS: zwiększona przepuszczalność.

Na klasycznej murawie syntetycznej woda deszczowa przedostaje się przez kilka otworów drenażowych wyciętych w lateksowej podporze, natomiast ZeroS jest w 100% przepuszczalny w każdym miejscu i oprócz tego, że pozwala na szybkie wyschnięcie boiska, zapobiega stagnacji wody, tworząc wilgotność i sprzyjają tworzeniu się mchów i chwastów.

Jak widzieliśmy, pełna świadomość wszystkich dynamiki, które mają znaczenie w przypadku zużycia sztucznej trawy, jest jednym z kluczowych aspektów maksymalizacji wydajności Twojej firmy. A jeśli dodać do tego skłonność do pozostawania otwartym na najnowsze innowacje, którymi cieszy się coraz bardziej dynamiczny sektor, taki jak ten padel, sukces na pewno będzie!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.

Tagi