Dużo już o tym rozmawialiśmy: World Padel Tour było przejęty przez Qatar Sports Investment, aby w przyszłym roku Premier Padel przejmie WPT. Dlatego zastanawiamy się, jakie będą konsekwencje tej zmiany dla graczy, poza mniejszą liczbą turniejów do rozegrania.

„Złoty punkt”

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest oczywiście „punto de oro”. Ten decydujący punkt, który obowiązuje na World Padel Tour, na trasie FIP Tour i na A1 Padel, nie jest na miejscu Premier Padel. Po co ? Po prostu dlatego, że gracze tak mieli głosował przeciw podczas pierwszego oficjalnego turnieju obwodu zarządzanego przez QSI, Qatar Major 2022.

Wyobrażamy sobie, że w 2024 r. zapewnione zostaną takie same zasady na FIP Tour i Premier Padel. Czy opinie graczy z 2022 r. zostaną zachowane? Czy będzie nowe głosowanie? Czy docenione przez stacje telewizyjne „punto de oro” zostanie faworyzowane? Trudno wiedzieć…

Serwis Bea González Premier Padel 2023 Madryt P1

Obrazy

Premier Padel chciała się od siebie odróżnić World Padel Tour oferując stoły, w których może pomieścić więcej zespołów. Zatem niektóre pary, które musiały przejść przez previas na World Padel Tour, znajdują się bezpośrednio w głównych tabelach Premier Padel.

Tor finansowany przez QSI wyróżniał się mniejszą elitarnością i logicznie rzecz biorąc, w przyszłym roku powinien podążać tą ścieżką.

Sprawa kul

Ci, którzy śledzą WPT, wiedzą już, że mężczyźni i kobiety nie zawsze grają tymi samymi piłkami. Rzeczywiście, zawody kobiet odbywają się systematycznie z Head Pro S, najżywsza piłka austriackiej marki, podczas gdy czasami odbywają się turnieje dla mężczyzn Head Pro S, a czasem z Head Pro, wolniejsza piłka. To zależy od Warunki specyficzne dla każdego wydarzenia.

Jak już zrozumiałeś, chodzi o to, aby mecze kobiet, rozgrywane w wolniejszym tempie, były nieco bardziej ożywione i trwały krócej.

Środek ten nie został jeszcze przyjęty przez Premier Padel, ale być może nie potrwa to długo. Rzeczywiście, podczas turnieju Roland-Garros widzieliśmy, zwłaszcza po meczu trwającym 3 godziny i 46 minut (Nogueira/Caldera vs Alayeto/Alayeto), że dziewczętom czasami brakowało trochę szybkości. Czy wkrótce zobaczymy kobiety z szybszymi piłkami na oficjalnych turniejach obwodowych FIP?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !