Od kilku tygodni Liczba odwołań na trasie Fabrice’a Pastora rośnie : dwa z czterech ostatnich turniejów sezonu 2023 nie odbyły się. Często wspomina się o „problemach organizacyjnych”. Ale za tymi zmianami na koniec sezonu, czy jest inna prawda ?

Zaległości w płatnościach na A1?

To, co było tylko plotką, rozprzestrzeniło się lotem błyskawicy. Zawodnicy na torze A1 nie otrzymują wynagrodzeń od pięciu miesięcy. W tym przypadku wersje są mieszane. Z jednej strony spotykamy przemówienia typuAlex Chozas, tymczasowy partner Lucho Capry na WPT, który powiedział hiszpańskiej gazecie Mundo Deportivo że w jego przypadku „wszystko w porządku„. Ale inni gracze narzekają na brak płatności, co może w widoczny sposób wzrosnąć nawet do pięciu miesięcy niespłaconych długów. "Są mi winni prawie dwa tysiące euro za ostatnie dwa miesiące„, stwierdza na przykład Fede Mouriño, jedno z objawień roku.

Czy w tym konkretnym przypadku naprawdę możemy winić obwód Fabrice'a Pastora? Jeśli A1 jeszcze nie wypowiadał się na ten tematniektórzy urzędnicy ds. komunikacji stwierdzili: „to kłamstwo i nie mamy nic do ukrycia„. Ale jeśli A1 nie ma się czego wstydzić, to nie jest jedynym aktorem, którego należy wziąć pod uwagę. Pozostali odpowiedzialni to… Promotorzy.

Co to są promotorzy?

Na wielu turniejach, czy to na torze A1, czy na torach profesjonalnych, takich jak World Padel Tourczęsto kontaktuje się z promotorami. Kto nie słyszał Lisandra Borgesa, emblematyczny promotor Ameryki Południowej. W skrócie, promotor idź weź odpowiedzialny za organizację wydarzeń sportowych.

Nie możemy wybrać organizatora przez przypadek: to on musi być odpowiedzialny za wydarzenie, czy to organizacyjnie, ale także Nagrody pieniężne. Ten ostatni punkt wymaga dwumiesięczne badanie wstępne z odpowiednimi gwarancjami wypłacalności, bo jeśli promotor nie może zapłacić, to A1 musi to zrobić…

A jeśli obwód oczywiście nie ma się czego wstydzić w związku z zaległościami w płatnościach graczy, niekoniecznie musi tak być w przypadku promotorów. A pierwszymi stronniczymi są gracze:”10 graczy zadzwoniło do mnie, ponieważ potrzebowali pomocy, ponieważ nie dostali zapłaty„, powiedział Facundo Guzzetti, twórca treści i powiązany z reprezentacją graczy w agencji Lisandro Borgesa.

Jakie rozwiązania dla graczy?

Niektóre opóźnienia w płatnościach sięgają ponad trzech miesięcy. Kilku graczy nie otrzymało jeszcze swoich Nagrody pieniężne na szwedzkie turnieje Open, South Africa Open czy nawet Verbier Master, które się odbyły odbędzie się w dniach 15-20 sierpnia, wydarzenie niesione przez emblematyczną twarz Stanisława Wawrinki.

Brak płatności potwierdzony przez Hiszpanów Antonio Luque i José Luis González, zawodnicy bez kontraktu z A1, którzy odpadli w ćwierćfinale w Szwajcarii. Zapytany o płatność podczas Masters na Manhattanie, twierdzili, że nie otrzymali pieniędzy. To samo dotyczy Maxi Arce, która podkreśla, że ​​„niektórzy jeszcze nie zapłacili, ponieważ wydaje się, że istnieją pewne problemy prawne".

ANTONIO LUQUE A1 PADEL

Aby dochodzić swoich praw, gracze robią to poprzez stowarzyszenie graczy tournee, W reżyserii Andrés Britos, argentyński zawodnik i prezydent. Jeśli promotorzy nie wywiążą się ze swoich zobowiązań, pałeczkę przejmie obwód Fabrice'a Pastora. "Teraz panuje napięcie między promotorami a torem. Pierwszy nie płaci; drugi woli nie przyjmować rozkazów, nawet jeśli ostatecznie nadejdzie jego kolej;", Wyjaśniać Kolano Esteban, argentyński dziennikarz i przedstawiciel zawodników.

Co zrobić na rok 2024?

Na razie najważniejsze dla stowarzyszenia graczy tournée – i dla samych zawodników – jest to sytuacja zostanie uregulowana tak szybko, jak to możliwe. "Wyślemy list do promotora Republiki Południowej Afryki, który jest taki sam jak list do Szwecji, aby nie tylko spłacił to, co jest winien, ale także wsparł wydarzenie roku przyszłego„, potwierdził Brytyjczyk, zawsze za Mundo Deportivo.

Aby przezwyciężyć ten problem, formuła płatności z góry ma nadzieję zakończyć problem promotora. „Staramy się, aby w celu potwierdzenia turnieju 50% kwoty zostało wpłacone na trzy miesiące z góry, a pozostałe 50% na miesiąc wcześniej. Umowy są weryfikowane przez stowarzyszenie", Wyjaśniać Andrés Britos o tej sytuacji. To ostatnie było jedną z głównych przyczyn odwołań turniejów w tym sezonie na A1.

W tej sytuacji trudne oddzielić prawdę od fałszu, złośliwe oskarżenia i prawdziwe problemy. Ale w tym gąszczu informacji po prostu to widzimy le padel zawsze stara się dążyć do profesjonalizmu.

Fabrice Pastor
Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.