Klaudia Fernandez : Ta nazwa może niejasno sugerować pojawienie się w losowaniach końcowych najważniejszych turniejów sezonu 2023. Claudia, 18-letnia zawodniczka, mało znana szerszej publiczności, a mimo to obiecała świetlana przyszłość w padel, to jest oczywiste.

Odkrycie u boku Gemmy Triay

Madrylijczyk zaczął być już mało znany w zeszłym roku, zwłaszcza po tym, jak pod koniec sezonu zagrał z Victorią Iglesias. Obaj gracze osiągnęli dobre wyniki, wygrywając z parami o wyższej randze, takimi jak Osoro/Castello w Niemczech. Ale ich największym osiągnięciem było pokonanie rozstawionego z numerem 2 na WPT Mexico Open... Marta Ortega i Gemma Triay.

W telenoweli Ortega/Triay – która doprowadziła do rozstania na początku roku – pojawiło się nazwisko Claudii Fernandez: bardzo szybko ogłoszono, że cudowne dziecko zostanie nowego partnera autorstwa Gemmy Triay. Wybór, który mógł Cię zaskoczyć. Minorkanin, mistrz świata i były numer 1, zawsze grał u boku zawodników z dużym doświadczeniem: Lucia Sainz, Alejandra Salazar, a ostatnio Marta Ortega.

Gemmy Triay i Claudii Fernandez

Kiedy jednak Gemma Triay została zapytana, dlaczego odeszła z Claudią, jej odpowiedź była prosta: „Klaudia jest przyszłością padel". W niedawnym wywiadzie, Gemma była pełna uznania dla swojego nowego partnera: stabilnego emocjonalnie, bardzo spokojnego aktorstwa, inteligentnego zarządzania ważnymi momentami... obietnica świetlanej przyszłości.

Jego debiut w padel

Claudia Fernandez nie jest więc zawodniczką, którą dobrze znamy. Przy mikrofonie Padel Magazine, młoda zawodniczka wspominała nieco swoje początki w lidze padel…Chociaż, bardzo nieśmiały i nie przyzwyczajona do ćwiczeń, nie powiedziała nam zbyt wiele na ten temat.

Jednak to, co musisz wiedzieć o Claudii, to to, że to ona zaczęła padel ponieważ to jest "ojciec udzielał lekcji", chwilamiała zaledwie 7 lata, ona, która istnieje dopiero od „2-3 lata w środowisku zawodowym„. W zeszłym roku dotarła do ćwierćfinału, co było jej najlepszym wynikiem turniejowym.

Objawienie w Doha

Od tej pory jego najlepszy wynik w turnieju... to finał! Rzeczywiście, w pierwszym wspólnym turnieju Triay i Fernandez dotarli już do ostatniej rundy losowania finałowego. Nie tracąc ani jednego zestawu... solidnie!

Poza tym Claudia Fernandez mogłaby zapisać się w historii padel w Doha, stając się najmłodszym graczem w historii, który wygrał duży turniej zawodowy. A na Majorze, co więcej. Na chwilę obecną rekord ten należy do Bea González, który swój pierwszy turniej w elicie wygrał w wieku 18 lat.

W każdym razie Claudia Fernandez już wygląda jak ryba w wodzie w dużych ligach. Podczas półfinału w Katarze poradziła sobie lepiej, niż zatrzymując Alejandrę Salazar po przekątnej. Jedyne, co możemy powiedzieć, to to, że wiedziała, jak pokierować swoimi początkami z Gemmą ręką mistrza. Od teraz w finale w Doha będzie musiała zmierzyć się z Paulą Josemarią.

Zobaczmy, czy Gemma Triay i Claudia Fernandez dokonają wyczynu i pokonają numer 1 na świecie, aby wygrać pierwszy tytuł… Początek odpowiedzi o godzinie 15:00 czasu francuskiego!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.