Nie wiesz Rachela Bardet ? A jednak ten gracz, oprócz tego, że jest menedżerem ds. komunikacji w grupie My Center (Palavas, La Grande Motte i Cogolin), jest rekordem w 2023 r, to mieć awansowała w rankingach o 676 miejsc padel Francuskiej Federacji Tenisowej w ciągu jednego roku, uzyskując w ten sposób najpiękniejszą ewolucję w ranking „100 najlepszych”.

W grudniu ubiegłego roku zakończyła sezon na 735. miejscu we Francji.

W grudniu 2023 r. zajmuje 59. miejsce z 38 turniejami zorganizowanymi w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Na drugim stopniu podium najpiękniejszych inwestycji we francuskiej pierwszej setce znajdujemy się Cyryn Hamrouni, któremu niewiele brakowało do ustanowienia rekordu z 2023 r., zdobywając 643 miejsca i zajmując 80. miejsce we Francji.

Wreszcie na 3 miejscu na podium znajdziemy znanego zawodnika z padel Francuz, były członek francuskiej drużyny, Kristina Clément, który faktycznie ma podobną klasyfikację.

Musimy wówczas zwrócić się ku niemal „niezasymilowanemu”, Krystyna Claudel co stanowi niezły skok w 2023 r. z 308 zdobytymi miejscami i zajęciem 92. miejsca we Francji w 25 rozegranych turniejach.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.