Lata mijają i wyglądają prawie tak samo. Na pierwszym etapie w Arabii Saudyjskiej Arturo Coello i Agustin Tapia w losowaniu mężczyzn zmierzą się z „Galacticos” Juanem Lebronem i Ale Galanem, natomiast w rywalizacji kobiet Ari Sanchez i Paula Josemaria zmierzą się z Delfiną Breą i Beą Gonzalez.

W Riyadzie bajka Nachi Sagera i Salvadora Orii, hiszpańskiej pary, która startowała w kwalifikacjach, została przerwana w półfinale. W starciu z faworytami Coello i Tapią (TS2), którzy w zeszłym sezonie zdobyli cztery tytuły mistrza (Rzym, Madryt, Mendoza i Paryż), 54. i 106. zawodnik na świecie rozegrał znakomity pierwszy set, ale został przełamany w szóstym gemie tego pierwszego seta : 6/3 w 31 minut dla faworytów. W drugim secie zmęczenie naliczone po sześciu poprzednich meczach dało się odczuć Sagerowi i Orii, którzy zmuszeni byli się poddać, gdy Coello i Tapia prowadzili 3:2 po zagrywce.

Tapia i Coello, podobnie jak w półfinale 2023 w Mendozie, zmierzą się z Lebronem i Galanem, czołową rozstawioną drużyną turnieju, która po raz kolejny rozwiała marzenia Franco Stupaczuka i Martina Di Nenno, pokonanych już w grudniu ubiegłego roku w P1 Mediolanu . Zwycięstwo Tapii / Coello w 3 setach 6/2 4/6 6/1 po 2 godzinach gry.

W przypadku kobiet dwie ulubione pary spotykają się w finale. Na tym damskim stole żadnych niespodzianek. Po triumfie w zeszłym sezonie w Madrycie i Mediolanie, Brea i Bea mijają pułapkę Jessicę Castelló i Claudię Jensen (6), które w ćwierćfinale wyeliminowały Martę Ortegę i Gemmę Triay (3). „Superpibasowie” po raz pierwszy w historii stracili z Riyadem więcej niż dwa gemy w tym samym secie, ale zwyciężyli stosunkowo spokojnie: 6/4, 6/3. Delfina Brea i Bea Gonzalez zemściły się w ten sposób na Jessice Castelló, która w zeszłym sezonie pokonała je w ćwierćfinale w Paryżu.

Ari Sanchez i Paula Josemaria również wygrali swoje spotkanie w prostych setach, nie pozostawiając szans Alejandrze Salazar i Tamarze Icardo (4): 6/3, 6/3 w godzinę i 13 minut.

Finał kobiet zaplanowano na godzinę 17:00, a następnie finał mężczyzn. Mecz ten mogliśmy znaleźć na żywo na Youtube na kanale Premier Padel, chociaż nie otrzymaliśmy jeszcze potwierdzenia.

Przygotuj kanapki w 2023 roku przeciwko Ari / Paula w Madrycie, Brea i Bea wygrały 7/6 w trzecim secie po niesamowitym meczu trwającym 3 godziny i 22 minuty…

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.