Sezon Premier Padel Rok 2024 rozpoczyna się w Arabii Saudyjskiej wraz z rozpoczęciem etapu P1 w Riyadzie. Pod egidą Międzynarodowej Federacji Padelw tym sezonie nastąpi unifikacja środowiska zawodowego Premier Padel z unikalnym harmonogramem i tabelą wyników.

Odbyło się losowanie turnieju głównego, które od poniedziałku przygotowało grunt pod zaciętą rywalizację z udziałem najlepszych zawodników świata.

W turnieju mężczyzn, w którym bierze udział 48 par, 16 rozstawionych zawodników przejdzie bezpośrednio do drugiej rundy. Światowi numery 1, Juan Lebron i Ale Galan, znajdują się w tej samej połowie, co Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno.

W przypadku kobiet, w których rywalizowały 32 pary, nie było żadnego pożegnania, co zapewniło pierwszą rundę najlepszym zawodniczkom świata. Planowanych jest kilka wielkich konfrontacji, zwłaszcza derby Hiszpanii pomiędzy Paulą Josemarią i Arim Sanchezem przeciwko Talavanowi/Rodriguezowi.

W tym sezonie powróci także legendarny duet Paquito Navarro i Sanyo Gutierrez, a także nowicjusze, tacy jak Maria Virginia Riera i Sofia Araujo…

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.