Robin Haziza, reżyser Human Padel Otwarty, spogląda wstecz na początek turnieju i bardzo ofensywny styl gry obserwowany od początku zawodów. Wyraża jasną opinię na ten temat.

9 miesięcy pracy przez 10 dni

"Człowiek Padel Open to prawie 9 miesięcy pracy nad organizacją 10 dni turniejów, w tym kwalifikacji i losowania głównego.

Ten intensywny tydzień minie w zawrotnym tempie. Zrobimy co w naszej mocy, aby w pełni go wykorzystać, nawet jeśli czas szybko leci.

W porównaniu z poprzednim rokiem osiągnęliśmy nowy kamień milowy. Naszym celem było oferowanie jeszcze więcej i lepiej. Organizacja chciała zapewnić lepsze wrażenia zarówno widzom, jak i graczom. Mam szczerą nadzieję, że widzom spodobają się ulepszenia i nowości, które przygotowaliśmy.”

Liczymy na nasze Francuzki

„Mieliśmy dobry pierwszy dzień. Oczywiście wolelibyśmy, aby tego drugiego dnia, który odpowiada trzeciej rundzie kwalifikacyjnej, był obecny Francuz.

Mimo to zostaliśmy ugoszczeni wspaniałymi meczami, w szczególności dzięki francuskiej parze w składzie Manuel Vives i Julien Seurin, która zanotowała świetne występy, wygrywając pierwszą rundę kwalifikacyjną. Ostatecznie przegrali z potężnymi przeciwnikami, Chilijczykiem Valdesem i dobrze nam znanym Hiszpanem Josetą (Sanchezem).

Zawodnicy są zadowoleni, podobnie jak kibice. Mamy nadzieję, że francuscy gracze będą tam w ten poniedziałek i pozwolą nam trochę pomarzyć.

Francuscy piłkarze robią postępy. Wendy Barsotti i Elodie Invernon rozegrały znakomity turniej podczas Monaco Master – A1Padel, podczas gdy Charlotte Soubrié błyszczała w zeszłym roku. Możemy zatem mieć nadzieję, że z Carlą Touly nasi francuscy gracze zdołają przejść rundę.

Francuzi nie są faworytami, ale…

„Konkurencja się nasila, a inne narody również trenują i grają bardzo dobrze.

Myślę, że francuscy gracze w kwalifikacjach niekoniecznie będą faworytami do awansu. Wiemy jednak, że może to być bardzo mało. Czasami jest tylko 10% do 15% różnicy. W dobry dzień, przy wsparciu publiczności, wszystko jest możliwe. W każdym razie szczerze życzę im, aby skorzystali z tej imprezy i być może sprawili niespodziankę w tych eliminacjach.

Jessica Ginier i Lucile Pothier będą miały trudną pierwszą rundę. Będą mieli zaszczyt otworzyć piłkę na centralnej bieżni Palais des Sports w najbliższą środę. Potem nastąpi wielki dzień Francuzów z Alixem Collombonem i Léą Godallier, a potem przyjdzie kolej na dżentelmenów z Benjaminem Tisonem, Bastienem Blanqué i Thomasem Leygue, by zagrać na tym samym centralnym torze.

człowiek padel Otwórz 2023

Będziemy walczyć o ten wielki dzień w środę

„Musieliśmy ciężko pracować, a czasami nawet walczyć z WPT (World Padel Tour), aby tor zaakceptował, że wszyscy nasi francuscy gracze mogą grać na centralnym torze. Nie chciałem, żeby jedni francuscy piłkarze grali we wtorki, a inni w środy.

Ostatecznie będziemy mieli 7 meczów na torze centralnym zamiast 6 pierwotnie planowanych. Ale szczerze wierzę, że warto i cieszę się, że tak to się potoczyło.

Ten dzień Francuzów zamykamy meczem Bastiena Blanqué i Thomasa Leygue. Bastien jest lokalnym graczem na scenie i z pewnością będziemy mieli świetną atmosferę na tym centralnym torze, aby zakończyć dzień w wielkim stylu”.

Znaczenie historii: coraz szybsza gra, nawet jeśli…

„Zawody odbywają się o 4Padel z Toulouse Colomiers, miejsca, w którym odbywa się wiele zawodów, w tym mistrzostwa Francji. Warunki tutaj są szybkie, zwłaszcza ze względu na wysokość dachu, która ułatwia grę w ataku.

Jednak nawet jeśli mogliśmy obserwować Valdesa grającego w bardzo spokojny sposób przeciwko naszym francuskim graczom (Julien Seurin i Manu Vives), to pokazuje, że mimo wszystko jest miejsce na inne style gry.

Myślę, że rodzaj gry zależy w dużej mierze od warunków gry, co było jasne od początku sezonu na profesjonalnym torze, z czasami bardzo wolnymi warunkami, które faworyzują obrońców, a czasami bardzo szybkimi warunkami, które faworyzują duże kolce.

Co więcej, kiedy obserwujemy takich graczy jak Martin Di Nenno, widzimy, że jest on na pewno bardzo agresywny, ale jego styl gry nie ma nic wspólnego z stylem gry Arturo Coello. Dotyczy to również Fede Chingotto.

Ale tak, to naturalna ewolucja sportu, który staje się bardziej profesjonalny. Mecze staną się jeszcze szybsze, bardziej fizyczne, z jeszcze wcześniejszym chwytem, ​​co sprawi, że kolce będą jeszcze lepsze.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.