Czasami nazywany Rolandem-Garrosem padel, major Greenweez Paris Premier Padel Rok 2023 przyniósł wspaniałe widowisko i rekordowy napływ entuzjastów.

Nie mniej niż 37 000 widzów zgromadziło się w świątyni tenisa, aby podziwiać gwiazdy tenisa padel światowy. Przy wzroście o 50% w porównaniu z edycją z 2022 r padel potwierdza swój wzrost w sercach Francuzów. Trybuny Court Philippe Chatrier były zawsze pełne, a podczas półfinałów i finałów gościło ponad 8 000 fanów.

Sánchez / Josemaría triumfuje po kilku próbach

Po blisko zwycięstwa w Rzymie i Madrycie tytuł w końcu został zdobyty uśmiechnął się do pierwszej pary kobiet na świecie, Sánchez / Josemaría. Roland-Garros był miejscem ich poświęcenia, którzy weszli na boisko z niezachwianą determinacją. W starciu z Martą Ortegą i Gemmą Triay od początku potrafiły narzucić swoją grę, wygrywając pierwszego seta 6:2. Ich dynamika nie osłabła w drugim secie i po 5 meczowych meczach utrzymali trofeum Premier Padel Paryżanka z wynikiem 6-2, 6-4.

Sancheza Josemarii Premier Padel 2023
PARYŻ FRANCJA 10 WRZEŚNIA Paris Premier Padel 2023 na Stade Roland Garros 10 września 2023 w Paryżu Francja Fot. Silvestre SzpylmaPremier Padel

Tapia / Coello nadal świeci

W środku dało się wyczuć napięcie ten finał mężczyzn. Tapia / Coello i Chingotto / Navarro stoczyli świetną walkę. O pierwszym secie zdecydował tie-break wygrany 7:2 przez hiszpańsko-argentyńską parę Coello/Tapia. W drugim secie wyraźny wynik: 6/1. Triumf na torze Roland-Garros oznacza ich czwarty z rzędu tytuł na torze Premier Padel, podkreślając niezaprzeczalną dominację w sezonie 2023. Wisienką na torcie, Arturo / Coello przygotowuje się do zajęcia dumnego miejsca na szczycie światowego rankingu FIP począwszy od tego tygodnia.

coello tapia Premier Padel 2023
PARYŻ FRANCJA 10 WRZEŚNIA Paris Premier Padel 2023 na Stade Roland Garros 10 września 2023 w Paryżu Francja Fot. Silvestre SzpylmaPremier Padel
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.