Wywiad na żywo przeprowadzony przez naszych kolegów z Mundo Deportivo, Sanyo Gutiérrez powrócił do powodów, które doprowadziły go do rozstania z Momo Gonzalezem.

Rok zmian?

Sanyo wyjaśnia, że ​​decyzja o rozstaniu zapadła na Roland-Garros: „Po porażce w Paryżu (z Sanzem/Nieto) zadzwoniłem do Momo i podjąłem decyzję, ale widziałem, że oboje jesteśmy w złej sytuacji. Jeśli chodzi o mnie, nie mogłem wrócić do swojego najlepszego poziomu.

Dla Argentyńczyka, który w zeszłym roku grał z Agustinem Tapią, brak wyników w 2023 roku ma wiele wspólnego z trudnościami, jakich doświadcza na poziomie mentalnym:

„W zeszłym roku zdobyłem pięć tytułów i zagrałem w dziesięciu finałach. Trudno mi zaakceptować fakt, że z roku na rok dostaję się do trzech finałów i mogę zakończyć rok bez tytułu. Wygrywam turnieje od dziesięciu lat. Trudno to zaakceptować. Będę musiał się do tego przyzwyczaić. Może Momo miał pecha i znalazł się w środku roku zmian, właśnie wtedy, gdy ja zaczynałem podupadać.

Za dużo frustracji

Pochodzący z San Luis, niezbyt miłośnik języka drewnianego, wyraźnie bierze na siebie odpowiedzialność w tej kwestii:

„W dużej mierze to moja wina. Nie mogłem poradzić sobie z frustracją i nie mogłem pozwolić Momo grać na swoim najlepszym poziomie.”

„Chcę odnaleźć się na poziomie mentalnym, z Momo nie mogłem tego zrobić. Denerwowałem się o nic i o to, że nie pomogłem mojemu partnerowi.

Aby to osiągnąć, Argentyńczyk może liczyć na nowe wyzwanie wraz ze swoim siostrzeńcem Agustinem Gutiérrezem.

„Wierzę w mojego siostrzeńca”

A jeśli w momencie rozstania się z Andaluzyjczykiem Argentyńczyk miał kilka możliwości, nadal wolał wybrać rodzinę: „Miałem okazję grać z innym graczem i podczas obu turniejów pozostać w pierwszej ósemce par, ale odmówiłem. Z moim siostrzeńcem wychodzę z ósemki” (Nota wydawcy: Sanyo i Agustin będą parą numer 10 w Madrid Master).

Kontynuuje: „Ufam mojemu siostrzeńcowi. Widziałem, jak bardzo dobrze grał w Finlandii. Powiedziałem mu, że chcę dokończyć z nim rok, a potem zobaczymy. Ale nie chcę, żeby miał wrażenie, że go wykorzystuję, żeby przetrwać ten rok. Wierzę w jego poziom.”

Teraz z niecierpliwością czekamy, aż Mistrz Madrytu zobaczy, na jakim poziomie będzie w stanie ewoluować para w 100% Gutiérrez!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !